KS Legionovia Legionowo

ZMIANY W STRUKTURACH AKADEMII

Wraz z początkiem czerwca w życie wejdą zmiany w strukturach Akademii Legionovii Legionowo. Stanowisko Dyrektora Akademii obejmie Piotr Borkowski, dotychczasowy szkoleniowiec zespołów U15 i U14.

Piotr Borkowski ma 29 lat i jest posiadaczem licencji UEFA B. Swoje bogate doświadczenie zbierał pracując w Akademii Polonii Warszawa oraz w Akademii Jagiellonii Białystok. W swoim CV ma również pracę na stanowisku Dyrektora Akademii w uczniowskim klubie sportowym Dragon Bielany. Z Legionovią związany jest od ponad roku gdzie prowadzi zespoły U15 oraz U14. Dodatkowo od maja 2024 pełni funkcję trenera zespołu Powiatu Legionowskiego z rocznika 2014.

„Zmiana na stanowisku Dyrektora Akademii to efekt wielomiesięcznych przygotowań i jeszcze dłuższych analiz, które sprawią, że największa obecnie akademia piłkarska w powiecie Legionowskim będzie działać jeszcze lepiej” – mówi Dariusz Ziąbski, prezes Legionovii Legionowo.

„Praca na stanowisku Dyrektora Akademii Legionovii oznacza wielką odpowiedzialność, której nie boję się podjąć. Mam świadomość jakiego zadania się podejmuje oraz tego w jakim miejscu dzisiaj znajduje się klub. Chcemy być najlepszą Akademią w powiecie Legionowskim, która oferuje wysoki poziom szkolenie – tak widzę swoją misję” – powiedział nowy dyrektor Akademii, Piotr Borkowski

„Z uwagi na ciągły rozwój naszej akademii oraz dążenie do budowania jej pozycji na piłkarskiej mapie powiatu zdecydowaliśmy się na pewien ruch w jej strukturach. Nowa rola Piotrka Borkowskiego pozwoli nam jeszcze efektywniej zarządzać wszelkimi procesami zachodzącymi w akademii. Wierzymy, że w odpowiedni sposób scali on jej wszystkie obszary, sportowy, szkoleniowy oraz organizacyjny” – tłumaczy prezes zarządu Legionovii, Dariusz Ziąbski

29-latek cieszy się na nadchodzące wyzwania. Zdaje on sobie sprawę, że do mocnej pracy przyjdzie mu także ruszyć praktycznie od zaraz.

„Koniec sezonu wiąże się z dokładnymi planami odnośnie przyszłości akademii. Bardzo dziękuję zarządowi oraz całemu klubowi za daną mi szansę i nie mogę się doczekać aż wykonywana przeze mnie praca przyniesie dobre owoce dla całego Legionowa” – komentuje nowy dyrektor, Piotr Borkowski.

„Piotrek to osoba z wielką pasją i zaangażowaniem. Wie, w jaki sposób chcemy pracować z młodymi zawodnikami, zna naszą filozofię oraz pomysł na rozwój wychowanków. Bardzo liczymy na jego wsparcie i doświadczenie w kontekście rozmów z nimi, ale także przede wszystkimi ich rozwoju. To dla całej akademii bardzo ważny ruch w kontekście przyszłości” – zaznacza również członek zarządu, Sebastian Dzisiewicz

„Od wielu lat intensywnie inwestujemy w swoich wychowanków. Chcemy, by kibice Legionovii mieli wiele powodów do dumy z faktu, że w pierwszej drużynie grają wychowankowie, czyli często mieszkańcy powiatu Legionowskiego, nasi znajomi, przyjaciele, członkowie rodzin i sąsiedzi. A to buduje też silne więzy między wszystkimi” – podsumowuje prezes Ziąbski.

Od 10 czerwca planowane są spotkania nowego dyrektora z rodzicami wszystkich roczników. Szczegółowe informacje podadzą trenerzy prowadzący zespoły.

Facebook
Twitter
LinkedIn