KS Legionovia Legionowo

AKADEMIA KS LEGIONOVIA

Treningi motoryczne

Trener sekcji motorycznej

Rafał Rudowski

Trener Rafał Rudowski jest trenerem przygotowania motorycznego. Specjalizuje się  w kształtowaniu szybkości i mocy, oraz doskonaleniu techniki biegu. Ekspert w treningu dzieci i młodzieży, nauczyciel wychowania fizycznego. Trener personalny. Mistrz Polski w lekkiej atletyce. Były zawodnik Kadry Olimpijskiej w bobslejach.

Absolwent AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Uczestnik wielu zagranicznych szkoleń, konferencji oraz seminarów o tematyce przygotowania motorycznego, treningu, dietetyki oraz psychologii sportowej.
Trener II klasy lekkiej atletyki
Dyplomowany trener przygotowania motorycznego
Instruktor kulturystyki
Instruktor gimnastyki korekcyjnej

 

Dlaczego warto dołączyć do sekcji motorycznej?

Co nas wyróżnia?

Jedyna akademia w powiecie w której zawodnicy mają dedykowane treningi motoryczne. Przygotowanie motoryczne w piłce nożnej  jest jednym z ważniejszych aspektów mających wpływ na wykorzystanie umiejętności techniczno-taktycznych. Z każdym rokiem rośnie tempo gry, wzrasta liczba pojedynków 1v1 co wymaga od piłkarza szybszego reagowania na zmienne sytuacje boiskowe. By sprostać tym wymaganiom piłkarze powinni prezentować odpowiedni poziom przygotowania fizycznego.

Odpowiednio przystosowany plan treningowy zgodny i kompatybilny z planem szkolenia w akademii pozwala na wykorzystanie maksymalnego potencjału sportowego naszych zawodników.   

W naszej akademii treningi motoryczne dedykowane są dla grup zaawansowanych.

Specjalizacja

Trening motoryczny to rodzaj treningu, którego celem jest poprawa sprawności fizycznej i ogólnej wydajności organizmu. Jest on szczególnie ważny dla trenerów piłkarskich i zawodników, ponieważ piłka nożna wymaga wysokiej wydolności, szybkości, zwinności i siły. Może być również wykorzystywany do poprawy techniki i koordynacji ruchowej, co jest szczególnie ważne dla piłkarzy.

Dodatkowy trening sportowy

Trening motoryczny w Klubie Sportowym Legionovia Legionowo to dodatkowa jednostka treningowa, dzięki której nasi zawodnicy mogą rozwijać swoje zdolności motoryczne na dużo wyższym poziomie pod okiem doświadczonego trenera. Osobna jednostka umożliwia zawodnikom większe skupienie na danym treningu, a trenerowi wykorzystanie potencjału sportowego zawodników.

Małe grupy

Specyfiką treningów motorycznych jest praca nad indywidualnymi cechami motorycznymi zawodnika. Praca w małych grupach treningowych pozwala trenerowi na lepszą koordynację zadań. Skupienie zawodników i podejście do treningu motorycznego jest równie ważną kwestią. Dzięki dobrej współpracy trenera z zawodnikiem osiągany jest zamierzony efekt.

Efekty na boisku

Jakie znaczenie ma trening motoryczny dla piłkarzy? Piłka nożna to kontaktowa dyscyplina sportu bardzo wymagająca zarówno pod względem metabolicznym jak i motorycznym. Sport ten stawia wymagania dla sportowców na wielu płaszczyznach. Fundamenty przygotowania motorycznego jakie można wymienić w piłce nożnej to przede wszystkim: Stabilizacja, Przygotowanie ruchowe, Plyometria, Szybkość, Siła.

Zapisz się już dziś!

zapraszamy do kontaktu

TRENING MOTORYCZNY PROWADZONY JEST W GRUPACH ZAAWANSOWANYCH !!!

Grupa 2010:  Wtorek (18:30 – 19:30)

Grupa 2011: Środa (18:30 – 19:30)

Grupa 2012: Wtorek (17:30 – 18:30)

Grupa 2013: Środa (17:30 – 18:30)

Grupa 2014: Środa (19:30 – 20:30)