KS Legionovia Legionowo

Legionovia rozpoczęła treningi

W poniedziałek, 6 stycznia treningi wznowiły wszystkie drużyny KS Legionovia. Jako pierwsi na obiektach przy ulicy Parkowej stawili się zawodnicy pierwszej drużyny, którzy przygotowują się do rundy rewanżowej w II Lidze, w grupie wschodniej.

Drużyna naszych seniorów rozpoczęła przygotowania pod okiem sztabu szkoleniowego, którego skład nie zmienił się znacząco, w porównaniu do poprzedniej rundy. Na stanowisku pierwszego trenera dalej pracuje Marek Papszun, kierownikiem drużyny jest Paweł Szement, a za przygotowanie bramkarzy odpowiedzialny będzie Maciej Sikorski. Nie wyjaśniona pozostaje jedynie sprawa, kto w najbliższym czasie będzie asystentem trenera Papszuna. Pod koniec zeszłego roku z funkcji tej zrezygnował Marcin Płuska i na razie nie znaleziono nikogo w jego zastępstwie.

Większe zmiany zaszły jeżeli chodzi o zawodników. W tym roku w składzie Legionovii nie zobaczymy już Patryka Łukasika (wyjechał do Anglii), Szymona Lewickiego, Łukasza Barankiewicza i Szymona Szydłowskiego (wszyscy  szukają klubu), Jakuba Jasińskiego (zakończył karierę), Iwana Muczaka (wrócił na Ukrainę) oraz Jakuba Bojasa, któremu skończyło się wypożyczenie z Bytovii Bytów.

Jeżeli chodzi o wzmocnienia, to na chwilę obecną wiadomo już, że szeregi pierwszej drużyny zasili Marcin Stańczyk. Ten doświadczony napastnik większość swojej kariery spędził w Dolcanie. Klub z Ząbek reprezentował od sezonu 2001/02. Od 2013 roku występował w trzecioligowym GKP Targówek.

Obecnie klub testuje jeszcze kliku graczy, którzy mogliby wzmocnić kadrę pierwszego zespołu.

Treningi rozpoczęła też drużyna rezerw (prowadzona przez trenera Pawła Zarzecznego) oraz wszystkie zespoły młodzieżowe.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!