KS Legionovia Legionowo

Tylko punkt, a może aż punkt…

Bark odrobiny szczęścia i skuteczności oraz błędne decyzje sędziego sprawiły, że o trzech punktach możemy zapomnieć. Rywal z Rybnika zdołał zremisować chwilę po tym, jak wyszliśmy na prowadzenie.

Pierwsza połowa zaskoczyła chyba rywali. Legionovia pokazała, że potrafi grać piłka. Futbolówka wędrowała od nogi do nogi naszych piłkarzy. Bardzo dobre ustawienie z minuty na minutę, przynosiło coraz większą przewagę biało-żółto-czerwonych. Nasi piłkarze zdominowali tą część gry. Jak to w wielu przypadkach bywa, odrobina szczęścia mogła już w tej odsłonie doprowadzić do zmiany wyniku. ROW w tej części musiał się bronić przed szybkimi i dobrze konstruowanymi atakami, których niestety nie udało się zamienić na gola. Aktorzy tego widowiska schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie z naszych piłkarzy zeszło chyba powietrze. Pozwalali rywalowi pograć piłką i stwarzać groźniejsze niż w pierwszej odsłonie sytuacje. Nie wiedzieć dlaczego, częściej wpuszczali ich pod pole karne. Obaj trenerzy po przerwie zdecydowali się na zmiany.  W naszym przypadku odświeżyło to ekipę, w przypadku gości tylko jedna zmiana dała efekty – tak też ocenił to trener Piotr Piekarczyk. Piłkarze z Parkowej trzymali nas w niepewności do 85. Minuty. Wtedy bramkarza gości pokonał Patryk Koziara. Niestety ani kibice ani sami zawodnicy nie cieszyli się długo prowadzeniem. Chwilę później sędzia podyktował rzut karny dla gości. Choć Sebastian Madejski genialnie wyczuł Siwka, nie zdołał jednak sięgnąć piłki. ROW zremisował i nie pozwolił odebrać sobie wywalczonego punktu.

Na wielkie uznanie zasługują kibice, których doping zagrzewał naszych piłkarzy do wzmożonego wysiłku, szkoda tylko, że śpiewy było słychać w pierwszej połowie. Od niedawna obserwujemy nieśmiały powrót zorganizowanego dopingu i liczymy, że sytuacja ta będzie się poprawiać. 12 zawodnik w postaci żyjących trybun jest bardzo motywujący.

KS Legionovia KZB Legionowo 1:1 ROW 1964 Rybnik

KS Legionovia KZB Legionowo: Madejski, Grzelak, Krotofil, Dzięcioł, Kutarba, Koziara, Jovanović, Wodecki, Wójcik, Płonka, Garyga.
Rezerwa: Warszawski, Goliński, Ciach, Kalinowski, Madeński, Milewski, Borenović.

ROW 1964 Rybnik: Kajzer, Jaroszewski, Bober, Slisz, Siwek, Gojny, Spratek, Jary, Koch, Balul, Nowak.
Rezerwa: Łubik, Janik, Dzierbicki, Koleczko, Gładkowski, Drozdowski, Cichy.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!