KS Legionovia Legionowo

PP: „Novia” walcząca! „Novia” walcząca do końca!

Legionowianie w spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski rozegrali spotkanie ze Stalą Stalową Wolą. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego zwyciężyli po bardzo emocjonującym 3:2 po trzech bramkach Piotra Krawczyka.

W pierwszej części niestety nie można było znaleźć optymizmów. Legionovia szybko straciła pierwszą bramkę bo już w 3 minucie spotkania. Strzelcem pierwszego gola w tym meczu dla „Stalówki” był Michał Kitliński. Niestety goście tego spotkania nie mogli odnaleźć się na boisku.

W 30. minucie zrobiło się 2:0 po bramce Adriana Dziubińskiego. Arbiter po tej bramce przerwał spotkanie by zawodnicy mogli uzupełnić płyny. Dziwnym trafem zawodnicy w Legionovii po tej przerwie zaczęli lepiej grać. Mimo wszystko pierwsze 45 minut zakończyło się prowadzeniem Stali.

W finalnej części tego spektaklu podopieczni Bartosza Tarachulskiego kontynuowali dobrą grę, którą zaczęli w 30. minucie pierwszej połowy. Legionovia po paru atakach na bramkę rywali zdołała strzelić bramkę kontaktową.

W 57. minucie Piotr Krawczyk zdobył gola kontaktowego dla Legionovii zarazem rozpoczął swój koncert strzelecki. Trzy minuty późnej było już 2:2 po bramce Krawczyka. Pod koniec meczu kiedy wszyscy przygotowywali się do dogrywki legionowianie wykonywali rzut wolny.

Dośrodkowanie w pole karne pewnie wykorzystał Daniel Choroś, lecz arbiter wcześniej podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Krawczyk i pewnym strzałem w lewy dolny róg bramki zdobył gola, który przesądził o wyniku tego spotkania.

Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Legionovii. Tym samym biało-żółto-czerwoni awansowali do I Rundy Pucharu Polski. Losowanie przeciwnika legionowskiej drużyny odbędzie się w piątek o godzinie 12:00.

Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowo 2:3 (2:0)

3x Piotr Krawczyk.

Legionovia: Oliwer Wienczatek – Jacek Lewandowski, Kacper Górski, Daniel Choroś, Konrad Trzmiel (81. Sebastian Weremeko), Piotr Krawczyk, Luka Janković, Marcin Burkhardt, Patryk Koziara (84. Konrad Zaklika), Slaven Jurisa, Patryk Paczuk (90. Daniel Gołębiewski).

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!