KS Legionovia Legionowo

Grzelak ratuje remis

Nie wiele zabrakło i Legionovia wracałaby do domu bez punktów. Na wysokości zadania stanął Mikołaj Grzelak, który celnym strzałem wywalczył remis w rodzinnym mieście.

Mecz w pięknej pogodowej aurze rozgrywany przy Sportowej 3 zapowiadał się całkiem ciekawie. Obu drużynom zależało na zwycięstwie i zdobyciu kompletu punktów. Gospodarze byli faworytem tego spotkania, ale Legionovia niesiona serią ostatnich zwycięstw okazała się trudnym przeciwnikiem.

Można śmiało powiedzieć, że oba zespoły w mecz weszły bardzo dobrze. Piłka, co chwila zmieniała swoje położenie, co mogło zwiastować rychłe zdobycze bramkowe. Na kilka minut po rozpoczęciu spotkania kibice gospodarzy głośnym okrzykiem pozdrowili naszego zawodnika Mikołaja Grzelaka. Nie spodziewali się, że wychowanek ich klubu dziś odbierze im chwałę zwycięstwa.

Mikołaj Grzelak dziękuje kibicom gospodarzy za pozdrowienie skierowane w jego stronę.

Obu drużynom brakował niestety skuteczności w wykańczaniu akcji. Za to więcej było przepychanek i fauli, na które szybko reagował arbiter. Bełchatów pokazał dziś doskonałą grę obronną. Żebrowski z Kwiatkowskim nie mogli za wiele pograć, bo byli tak dobrze pilnowani. Gdy wydawało się, że ten mecz nie przyniesie konkretnego rozstrzygnięcia, sędzia na dziesięć minut przed końcem spotkania podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Skuteczne wykonanie i GKS cieszył sie z prowadzenia. Legionovia w tym momencie podrażniona stratą bramki poszła na żywioł. Szybkie akcje coraz częściej zaczęły zagrażać gospodarzom. Po jednej z nich Mikołaj Grzelak uciszył trybuny. Celnym strzałem pokonał golkipera z Bełchatowa dając biało-żólto-czerownym ważny punkt w rywalizacji ligowej. Drużynę ogarnęła radość, Mikołaj jednak nie celebrował tej bramki z szacunku dla gospodarzy i ze względu na swoje pochodzenie.

Dopisujemy ten ważny punkt i rozpoczynamy przygotowania do kolejnego starcia.

PGE GKS Bełchatów 1:1 KS Legionovia KZB Legionowo

GE GKS Bełchatów: Moczadło, Garuch, Kendzia, Klepczyński, Wojowski, Rachwał, Janasik, Pietroń, Flaszka, Bartosiak, Thiakane.
Rezerwowi: Lenarcik, Bociek, Ryszka, Chwałowski, Chwastek, Zdybowicz.

KS Legionovia KZB Legionowo: Pusek, Grzelak, Wojcinowicz, Zając, Goliński, Mazurek, Kwiatkowski, Rybkiewicz, Koziara, Klak, Żebrowski.
Rezerwowi: Stefaniak, Kutarba, Jajko, Lukava, Kowalczyk, Trzmiel, Zaklika.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!