KS Legionovia Legionowo

Czas przełamania

Przyszedł upragniony czas przełamania. Legionovia na własnym stadionie pokonała rywala z Wejherowa. By obejrzeć bramki w tym spotkaniu musieliśmy czekać aż do 75. minuty.

To było bardzo ważne spotkanie dla naszego zespołu. Po ostatnich słabych wynikach musieliśmy wznieść się na wyżyny i zdobyć upragnione 3 punkty. Już od początku spotkania widać było, że naszym piłkarzom bardzo na tym zależy. Stwarzali akcje pod bramka rywali, niestety tych nie udało się zamienić na bramkową zdobycz. Rywal, choć osłabiony kontuzjami nie był nam dłużny przez pierwsze dwadzieścia minut nie pozostawał nam dłużny. Później jednak nieco gra się uspokoiła i chyba można powiedzieć, że goście kondycyjnie musieli uznać wyższość Legionovii. Do przerwy nie pozwoli sobie jednak na stratę gola.

Legionovia w drugiej części gry musiała przede wszystkim bardziej zmęczyć rywal, który nie mógł przeprowadzić zbyt wielu zmian, ze względu na liczne braki kadrowe. Gdy wydawało się, że biało-żółto-czerwoni posiadają wystarczającą przewagę, Gryf przeszedł do kontrofensywy. Szybki rajd przy linii boczne boiska i doskonałe podanie do wbiegającego z drugiej strony zawodnika zakończyło się pokonaniem Wilka. Gryf wyszedł na prowadzenie i jego zadaniem było utrzymać ta przewagę. Obrona gości zwarła szeregi i ataki naszych piłkarzy nie były już tak skuteczne. Dopiero strzał z dystansu Bajata zachwycił wszystkich i przede wszystkim zaskoczył bramkarza gości, który piłkę musiał wyjmować z siatki. Legionovia dziś grała do samego końca. Efektem zaciekłych ataków był rzut karny w ostatnich minutach spotkania. Kwiatkowski wchodząc w pole karne został powalony na murawę. Sędzia wskazał na wapno, a skutecznie jedenastkę wyegzekwował Wójcik. Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie.

Po dzisiejszym spotkaniu Krystian Wójcik zajmuje 3 pozycje w rankingu strzelców w tym sezonie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za poprawienie tego wyniku.

Legionovia wywalczyła upragnione zwycięstwo, przerwała zła passę i z nieco spokojniejszymi głowami nasi zawodnicy będą mogli przygotowywać się do kolejnej rywalizacji.

KS Legionovia KZB Legionowo 2:1 WKS Gryf Wejherowo.

KS Legionovia KZB Legionowo: Wilk, Grzelak, Wójcik, Kwiatkowski, Bajat, Miś, Krotofil, Koziara, Żebrowski, Garyga, Kraska.
Rezerwy: Krzczuk, Goliński, Zaklika, Malik, Dzięcioł, Borenović, Kalinowski.

WKS Gryf Wejherowo: Ferra, Brzuzy, Kolc, Kamiński, Dampc, Chwastek, Goerke, Nadolski, Mońka, Wicon, Marczak.
Rezerwy: Leleń, Tomczak, Czerwiński.

fot. Bator Bartłomiej Photography

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!