KS Legionovia Legionowo

W sobotę grała też młodzież

Turniej Dzieci Dzieciom, razem dla innych. Brąz dla Legionovii rocznik 2006.

Po zeszłotygodniowym triumfie w UKS 141 CUP, podopieczni Tomasza Wawrzyniaka i Grzegorza Białka z rocznika 2006, tym razem wywalczyli nie złoty ale brązowy medal w mocno obsadzonym turnieju „DZIECI DZIECIOM, RAZEM DLA INNYCH” organizowanym przez AGAPE Białołęka & BE A STAR FOOTBALL ACADEMY.

Do grupy trafiliśmy z Varsovią, Agape Team II, MOSiR Mińsk Mazowiecki. Już w pierwszym meczu z Varsovią, młodzi zawodnicy Novii zafundowali licznie zgromadzonej publiczności mały horror. Było w nim wszystko: akcja za akcją, efktowne parady bramkarzy, niesamowita walka i ambicja o każdy centymetr boiska. Po pięknej akcji braci Miturów, bramkę na 1:0 strzela Jan. Nie wiedzieć czemu, zamiast iść za ciosem i dobić rannego rywala, oddajemy inicjatywę rywalowi, tak jak byśmy bali się ograć faworyzowaną Varsovię…. Bombardowanie naszej bramki kończy się strzeleniem przez rywali dwóch bramek, mino tego, iż Filip Zwoliński dwoił się i troił, broniąc kilka bardzo mocnych strzałów rywali. Na dwie minuty przed końcem meczu, przegrywamy 1:2 i wtedy następuje przebudzenie. Po wspaniałym podaniu Kraszewskiego na 2:2 strzela pięknym technicznym lobem Staś Mitura, a na 30 sekund przed końcem, rywali dobija Jan Mitura. Wygrywamy z Varsovią i z piekła do nieba przechodzimy w 2 minuty, za sprawą niezawodnych i „śmiertelnie” niebezpiecznych braci Miturów.

Kolejny mecz z AGAPE Białołęka to całkowita dominacja naszej drużyny i tylko brak skuteczności powoduje, że nie kończy się on wynikiem dwucyfrowym. Dzieli i rządzi Kraszewski, środek pola zdominował Kopczyński. „Miturki” grają „swoje” w ataku, a nie do przejścia jest Grądek. Bardzo dobrze spisują się również zmiennicy Adamczyk i Winnicki, którzy strzelają piękne bramki, a także Saniewski, Wieczorek i Łukasik, dla których był to pierwszy turniej w piłkarskim życiu i co warte podkreslenia, nie zawiedli…. Wygrywamy 5:0 po bramkach Kraszewskiego, Kopczyńskiego, Stasia Mitury, Adamczyka i Winnickiego.

Trzeci mecz, również wygrywamy wysoko, bo aż 4:0, ale był łatwy tylko pozornie. Rywale z MOSiR Mińsk Mazowiecki wysoko i dość niespodziewanie pokonali Varsovię, wskazywaną przez wszystkich jako faworyta turnieju. Pewni swego, przystąpili do rywalizacji z Novią. W tym meczu z koli koncert gry daje nasz bramkarz Zwoliński, który broni wszystko…. i Kraszewski, który jest wszędzie; dzieli i rządzi w obronie, doskonale inicjując nasze ataki. Sam strzela dwie bramki i asystuje przy golu Stasia Mitury. Legionovia poczuła „krew”, a rywali dobija nasz kapitan (Filip Kopczyński) pięknym „pasem” zza pola karnego . Pierwsze miejsce w grupie i mamy półfinał.

Hurraoptymistyczne nastroje w naszej drużynie rozwiał pierwszy zespół AGAPE Białołęka, grając bardzo agresywny i fizyczny futbol. Obdarzeni walorami technicznymi, ale niestety nie fizycznymi, mali piłkarze NOVII przegrywają 1:4 z dużo lepiej wyglądającymi fizycznie gospodarzami… Sam Jan Mitura faulowany był w ciągu meczu kilkanaście razy, a spotkanie skończył z kontuzją kostki… Pozostał mały niesmak..ale przegraliśmy zasłużenie. Honor ratuje Kopczyński strzelając gola w końcówce spotkania.

Mecz o III miejsce to bardzo wyrównane spotkanie i koncert Kraszewskiego. Szybko strzelony na 1:0 sprytną podcinką Stasia Mitury asystuje oczywiście Kraszewski po swobodnym minęciu trzech rywali. MOSiR Mińsk Mazowiecki chce się nam zrewanżować za porażkę w grupie i prawie mu się to udaje, bo w zamieszaniu przed naszym polem karnym widły dostaje Zwoliński i niestety jest 1:1. Zawodnicy Novii poobijani i przygaszeni po półfinale ruszają do walki, dzięki Bartoszowi Kraszewskiemu walczącemu za dwóch i jego podbudowaniu kolegów na boisku zespół, znów rusza do boju i gra „swoją piłkę”, czego efektem jest piękny gol naszego kapitana Filipa Kopczyńskiego w samo okienko bramki rywali na 2 minuty przed końcem meczu. Jeszcze ostatnia minuta kontra rywali, napastnik wychodzi sam na sam, Zwoliński broni, ale wybija przed siebie, dobitka z dwóch metrów nie wiadomo jak, ale zostaje również obroniona przez naszego bramkarza. Koniec meczu… UFF… Mamy brąz!!!

Najlepszym zawodnikiem zespołu zostaje Bartosz Kraszewski (nagroda przyznana przez trenera zespołu). Najlepszym zawodnikiem całego turnieju zostaje wybrany Bartosz Kraszewski (nagroda przyznana przez trenerów wszystkich zespołów).

A oto skład i wyniki naszego zespołu: bramkarz: Filip Zwoliński; obrońcy: Bartosz Kraszewski (3 gole), Patryk Grądek, Jan Winnicki (1 gol), Jakub Wieczorek, Daniel Łukasik, napastnicy: Jan Mitura (2 gol), Staś Mitura (4 gole), Jan Adamczyk (1 gol), Filip Kopczyński (4 gole), Albert Saniewski.

Podsumowanie meczy:
Legionovia-Varsovia 3:2 – gole: Mitura Jan x 2 , Mitura Staś;
Legionovia-AGAPE Białołęka II – 5:0; gole: Kraszewski, Kopczyński, Mitura S., Adamczyk, Winnicki;
Legionovia-AGAPE Białołęka I 1:4; gol: Kopczyński;
Legionovia-MOSIR Mińsk Mazowiecki 4:0; gole: Kraszewski (2), Mitura S., Kopczyński;
Legionovia-MOSIR Mińsk Mazowiecki 2:1; gole: Mitura S., Kopczyński.

Klasyfikacja końcowa:
1. Znicz Pruszków,
2. AP AGAPE Białołęka Team I;
3. Legionovia Legionowo;
4. MOSIR Mińsk Mazowiecki;
5. Warszawska Akademia Piłki Nożnej;
6. LEGION Warszawa;
7. VARSOVIA Warszawa;
8. AP AGAPE Białołęka Team II.

Okiem wielu ekspertów obecnych na trybunach, nasz zespół oraz zespół Znicza Pruszków zasłużony triumfator turnieju, zostały uznane jako grające najładniejszą, najbardziej techniczną piłkę dla oka. Jeszcze raz zatem wielkie dzięki i ukłony dla trenerów Tomka Wawrzyniaka i Grzegorza Białka za wspaniałe efekty ich pracy.

Wielkie podziękowania Organizatorom za wspaniałe przygotowanie i atmosferę na trybunach. Turniej bardzo udany, oby jak najwięcej takich imprez.

Łukasz Zwoliński

Facebook
Twitter
LinkedIn