KS Legionovia Legionowo

Krótko i na temat: Dariusz Ziąbski

 

Zakończony sezon okazał się wielkim sukcesem naszego klubu. Ten rozdział historii KS Legionovia już się zakończył. Czekają nas dużo większe wyzwania w nowej, centralnej II lidze.

Cele na najbliższy sezon?

Po pierwsze, utrzymanie kadry z minionego sezonu. Z pewnością odejdzie 2-3 piłkarzy. Oferty z wyższej ligi mają Antonio Calderón i Taras Romanczuk. Taras zadeklarował, że jeśli nie znajdzie klubu Ekstraklasowego lub z czołówki pierwszej ligi to będzie grał dalej w Legionovii.

Po drugie, utrzymanie się w nowej II lidze, najlepiej w górnej części tabeli na miejscach 6-10.

Po trzecie, drobna restrukturyzacja naszej Akademii, niektóre grupy młodych zawodników są bardzo liczne. Potrzebny jest ich podział, aby szkolenie przynosiło odpowiednie efekty.

Po czwarte, uporządkowanie wszystkich zaległych spraw i przywrócenie normalności w funkcjonowaniu klubu. Wszyscy muszą zrozumieć, że gramy w tej samej drużynie i jej dobro powinno być dla nas najważniejsze.

Jaka będzie nowa, centralna II liga?

Z pewnością będzie wyższy poziom sportowy i z pewnością będą wyższe koszty utrzymania. Jestem ciekaw, czy PZPN reorganizując II ligę pomyśli też o dofinansowaniu jej, chociażby poprzez wzięcie na siebie kosztów sędziów piłkarskich jak to ma miejsce w I lidze.

Wysokość budżetu?

Budżet klubu musi wzrosnąć do poziomu 1 – 1,2 miliona złotych. Czynimy starania o nowych sponsorów, przygotowujemy nowe projekty marketingowe także dla mieszkańców Legionowa. Jeżeli nasze rozmowy zakończą się pomyślnie to dla niektórych będzie to ogromne zaskoczenie.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!