KS Legionovia Legionowo

Krótko i na temat: Dariusz Ziąbski

 

Zakończony sezon okazał się wielkim sukcesem naszego klubu. Ten rozdział historii KS Legionovia już się zakończył. Czekają nas dużo większe wyzwania w nowej, centralnej II lidze.

Cele na najbliższy sezon?

Po pierwsze, utrzymanie kadry z minionego sezonu. Z pewnością odejdzie 2-3 piłkarzy. Oferty z wyższej ligi mają Antonio Calderón i Taras Romanczuk. Taras zadeklarował, że jeśli nie znajdzie klubu Ekstraklasowego lub z czołówki pierwszej ligi to będzie grał dalej w Legionovii.

Po drugie, utrzymanie się w nowej II lidze, najlepiej w górnej części tabeli na miejscach 6-10.

Po trzecie, drobna restrukturyzacja naszej Akademii, niektóre grupy młodych zawodników są bardzo liczne. Potrzebny jest ich podział, aby szkolenie przynosiło odpowiednie efekty.

Po czwarte, uporządkowanie wszystkich zaległych spraw i przywrócenie normalności w funkcjonowaniu klubu. Wszyscy muszą zrozumieć, że gramy w tej samej drużynie i jej dobro powinno być dla nas najważniejsze.

Jaka będzie nowa, centralna II liga?

Z pewnością będzie wyższy poziom sportowy i z pewnością będą wyższe koszty utrzymania. Jestem ciekaw, czy PZPN reorganizując II ligę pomyśli też o dofinansowaniu jej, chociażby poprzez wzięcie na siebie kosztów sędziów piłkarskich jak to ma miejsce w I lidze.

Wysokość budżetu?

Budżet klubu musi wzrosnąć do poziomu 1 – 1,2 miliona złotych. Czynimy starania o nowych sponsorów, przygotowujemy nowe projekty marketingowe także dla mieszkańców Legionowa. Jeżeli nasze rozmowy zakończą się pomyślnie to dla niektórych będzie to ogromne zaskoczenie.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn