KS Legionovia Legionowo

Garbarnia Kraków – Legionovia Legionowo w Wielki Piątek

Po zwycięstwie nad Siarką Tarnobrzeg 1:0 (1:0) legionowianie przygotowują się  do wyjazdowego spotkania z Garbarnią Kraków. W 8 kolejce nasi gracze niespodziewanie musieli uznać wyższość piłkarzy spod Grodu Kraka przegrywając na stadionie miejskim w Legionowie 1:2 (1:1). Bramki w tamtym spotkaniu zdobywali odpowiednio: Szymon Lewicki w 4 minucie spotkania, Jakub Górecki w 31′ i Norbert Piszczek w 58′.

Zespół rodem z Krakowa lata swojej świetności ma już dawno za sobą bowiem w 1929 roku drużyna prowadzona przez węgierskiego trenera Karla Jiszda zdobyła wicemistrzostwo Polski.
Dwa lata później piłkarze Garbarni Kraków zdobyli mistrzostwo Polski wyprzedzając Wisłę Kraków i Legię Warszawa. Dziś ten klub marzy o utrzymaniu w II lidze. Podopieczni nowego trenera Krzysztofa Szopy w rundzie rewanżowej zwyciężali tylko 2 razy (1:0 z Limanovią Limanowa i 1:0 ze Zniczem Pruszków) i aż 4 razy schodzili z boiska pokonani (1:3 z Motorem Lublin, 0:1 z Wisłą Puławy, 0:1 ze Stalą Mielec i 0:2 z Olimpią Elbląg).

Natomiast nasi zawodnicy w 6 meczach – 4 razy zwyciężyli i zaliczyli dwa remisy, nie odnotowując żadnej porażki.(!)

Zawodnicy z województwa małopolskiego zajmują 13 miejsce z dorobkiem 26 punktów. Dzięki zwycięstwu nad Stalą Stalowa Wola 1:0 (1:0) nasi gracze przesunęli się o pozycję wyżej i obecnie zajmują 9 miejsce ze zdobytymi 35 punktami. Co prawda Wisła Puławy, która również do tej pory uzbierała 35 punktów zajmuje 8 miejsce lecz wynika to z tego, iż nasi zawodnicy dwukrotnie przegrali z drużyną Wisły 1:2 (0:0) u siebie i 1:0 (0:0) w Puławach.

W przypadku korzystnych wyników innych spotkań Legionovia po tej kolejce może znaleźć się w najlepszej ósemce po 25 seriach gier. Do końca sezonu pozostało jeszcze 10 kolejek, a więc do zdobycie jest jeszcze 30 punktów. Jeśli w 3 najbliższych spotkaniach Legionovia zdobędzie komplet punktów może zbliżyć się do upragnionego celu na ten sezon – pozostania w II lidze na kolejny sezon ale już na szczeblu centralnym.

Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie gdyż nasi zawodnicy będą chcieli zrewanżować się krakowianom za porażkę na własnym boisku w rundzie jesiennej 1:2 (1:1) ale także podtrzymać wspaniałą zwycięską passę.

Super Strzelec Garbarnia: Paweł Nowak – 5
Super Strzelec Legionovia: Paweł Tomczyk – 5, Adam Czerkas – 8 (5 – Pogoń Siedlce, 3 – Legionovia Legionowo)

Zawody w Krakowie rozpoczną się 18 kwietnia o godzinie 18:00 na stadionie Garbarni przy ulicy Ptaszyckiego 4.

Wstęp: bilet normalny 10zł, ulgowy 5zł , kobiety oraz dzieci do lat 13 – bezpłatnie.
Relację ze spotkania przeprowadzi zaprzyjaźniony portal lajfy.com! Mecz będzie można śledzić pod adresem: http://www.lajfy.com/match/index/date/2014-04-18/id/101716.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!