KS Legionovia Legionowo

HIT 27 kolejki: Siarka Tarnobrzeg – Legionovia Legionowo

Kolejny mecz naszego zespołu już jutro. Zawodnicy trenera Marka Papszuna zmierzą się na wyjeździe z drużyną Siarki Tarnobrzeg. Po remisie z Wigrami Suwałki (0:0) nasi zawodnicy chcą pokazać, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i są w stanie pokonać tarnobrzeżan i dzięki temu podtrzymać wspaniałą passę 8 meczów bez porażki! Mateusz Matracki zachowuje czyste konto od 441 minut co jest także zasługą doświadczonego bloku obronnego, którego filarem jest między innymi pozyskany zimą, mierzący niemal dwa metry wzrostu Piotr Gurzęda (były gracz rosyjskiego Szynnika Jaroslav i fińskiego Oulun Palloseura). W pomocy świetne recenzje zbiera, także sprowadzony zimą, Hiszpan Antonio Calderon Vallejo. Skutecznością w meczach wiosennych imponuję inny gracz linii środkowej Dawid Ryndak (3 gole). O sile gry ofensywnej naszego zespołu  stanowią dwaj wysocy i silni napastnicy: Marcin Stańczyk, który jesienią strzelał gole dla III-ligowego GKP Targówek (wiosną 3 gole dla Legionovii) i Adam Czerkas (3 gole wiosną), który w poprzedniej rundzie był zawodnikiem Pogoni Siedlce, a wcześniej występował na boiskach polskiej ekstraklasy (10 goli w 55 występach na najwyższym szczeblu rozgrywkowym).

W rundzie jesiennej Legionovia po bardzo dobrym spotkaniu pokonała gospodarzy jutrzejszego spotkania 3:2 (1:1). Bramki dla naszego zespołu strzelali: Paweł Wolski w 24 minucie i Szymon Lewicki  63 i w 69 minucie meczu. Dla gości trafił dwukrotnie Marcin Truszkowski w 5 i 65 minucie spotkania. Skrót jesiennego spotkania.

Zawodnicy z województwa podkarpackiego po 26 kolejkach spotkań zajmują wysokie dające awans do I ligi 2 miejsce z dorobkiem 47 punktów na co złożyło się 14 zwycięstw, 5 remisów i 7 porażek. Trener Tułacz nadal nie będzie mógł skorzystać z wszystkich swoich graczy. Groźną kontuzję leczy Dariusz Frankiewicz, mało prawdopodobny jest także występ od pierwszych minut Konrada Stępnia, Mirosława Barana i Bartosza Sulkowskiego. Wraca po karencji za żółte kartki najlepszy snajper Siarki Marcin Truszkowski, który jesienią strzelił 2 bramki naszemu zespołowi.

Natomiast podopieczni Marka Papszuna od 8 kolejek są niepokonani w tym od 4 spotkań nie stracili nawet bramki. Dzięki dobrej grze na wiosnę nasi gracze zajmują 6 miejsce ze stratą 8 punktów do drugiej… Siarki Tarnobrzeg.

Jak zawsze spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco gdyż oba zespoły walczą o jak najlepsze lokaty na koniec sezonu II ligi wschodniej.

Super-snajper Siarka Tarnobrzeg: Marcin Truszkowski (11 goli)

Super-snajper Legionovia: Paweł Tomczyk (6 goli)

Zawody w Tarnobrzegu rozpoczną się 26 kwietnia o godzinie 17:00  na stadionie miejskim przy Alei Niepodległości 2. Kibicom wybierającym się do Tarnobrzega przypominamy o konieczności posiadania dokumentu tożsamości!

Bilety 12 zł(normalny), 8zł(ulgowy)

Dla osób, które tego dnia nie będą mogły dotrzeć na stadion w Tarnobrzegu relację na żywo przeprowadzi zaprzyjaźniony portal lajfy.com!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!