KS Legionovia Legionowo

Zwycięska inauguracja wiosny! Legionovia – Pilica 2:0!

O taką inaugurację wiosny nam chodziło! Legionovia pokonała w sobotę przy Parkowej Pilicę Białobrzegi 2:0!

Pierwsza połowa stała pod znakiem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Zima postanowiła przypomnieć o sobie na początku marca i traf chciał, że zrobiła to właśnie w sobotę po godzinie 14:00. W drugiej części rywalizacji nad stadionem w Legionowie zaświeciło słońce, co wpłynęło pozytywnie na jakość widowiska i grę Novii. Na bramkę biało-żółto-czerwonych musieliśmy jednak poczekać aż do 72. minuty. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Rymek. Nasi ulubieńcy poszli za ciosem i niespełna 10 minut później było już 2:0. Swojego 12. gola w tym sezonie zdobył niezawodny Szymon Wiejak. Taki wynik utrzymał się do końca pojedynku.

Na kilka zdań zasługują jeszcze Stanisław Mitura i Dariusz Zjawiński. Ten pierwszy to wychowanek naszej Akademii z rocznika 2006, dla którego był to debiut na poziomie III ligi. Stasiek spędził na murawie ponad 20 minut. „Zjawa” natomiast wrócił na ligowe boiska po 10-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. W 84. minucie Darek zastąpił Szymona Wiejaka.

Sobotnia wygrana, a także wyniki pozostałych meczów sprawiły, że Legionovia awansowała na 2. miejsce w tabeli. Strata do lidera z Grodziska Mazowieckiego wynosi już tylko punkcik. W następnej kolejce biało-żółto-czerwoni zagrają na wyjeździe z Olimpią Zambrów. To spotkanie odbędzie się w sobotę 11 marca o 15:00.

#NoviaDawaj

Legionovia Legionowo – Pilica Białobrzegi 2:0 (0:0)

Bramki: Rymek (72’), Wiejak (80’)

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Gibas, Choroś, Barański (84’ Wojdyga), Gołąb (66’ Mitura), Koziara (81’ Mroczek), Zaklika, Kumoch, Suchanek (66’ Rymek), Wiejak (84’ Zjawiński)

Pilica: Adamczyk – Zawadzki (77’ Dohojda), Wiatrak, Walasek, Żurawski, Krawczyk, Grober (77’ Rudnicki), Michalski, Gliński, Winiarski (60’ Wojtysiak), Stawiarz

Żółte kartki: Mitura, Zaklika – Żurawski

Sędzia: Adam Sekuterski (Łódź)

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!