KS Legionovia Legionowo

Z Legionovii na szczyt. Taras Romańczuk w kadrze reprezentacji Polski!

Niegdyś zawodnik legionowskiego klubu, Taras Romańczuk został powołany na marcowe mecze towarzyskie do reprezentacji Polski. To wielki zaszczyt dla samego zawodnika, który z naszego klubu przeszedł do Jagiellonii Białystok.

Taras urodził się na Ukrainie w miasteczku Kowel. Zawodnika przechwycili legionowscy działacze, którzy 6 lat temu byli na turnieju rozgrywanym w ukraińskim mieście. Piłkarz reprezentował biało-żółto-czerwone barwy w sezonie 2012/13 oraz 2013/14 po czym przeniósł się do ekstraklasowej Jagiellonii. Po bardzo dobrych występach w ciągu 4 lat wyrobił sobie markę kluczowego zawodnika w zespole z Podlasia.

12 lutego 2018 roku zawodnik przyjął Polskie obywatelstwo. Warto zaznaczyć, że dziadkowie Tarasa są rodowitymi Polakami, którzy zostali wygnani na tereny dawnej ZSRR. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że Taras jest pierwszym zawodnikiem w reprezentacji, który niegdyś grał w naszym ukochanym klubie. Romańczuk został powołany przez trenera polskiej kadry, Adama Nawałkę na towarzyskie mecze kadry z Nigerią oraz Koreą Południową.

Pragniemy szczerze pogratulować Tarasowi, za ten niebywały sukces! Życzymy samych sukcesów w reprezentowaniu naszego kraju w rozgrywkach międzynarodowych!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!