KS Legionovia Legionowo

Wyciągnęliśmy z tej lekcji wnioski

O tym jakie  i z czego wyciągnęliśmy wnioski mówił Trener Mirosław Jabłoński podczas konferencji prasowej. Poniżej możecie przeczytać wypowiedzi obu szkoleniowców. 

Piotr Piekarczyk: Na pewno źle weszliśmy w mecz, w ogóle cała pierwszą połowę możemy wykreślić z pamięci, bo tu oddaliśmy w pełni inicjatywę Legionovii. Gdybyśmy zagrali z takim zębem jak w drugiej połowie, chociaż wynik tu już determinował grę przeciwnika. Już można powiedzieć w pierwszej akcji ona jest takim obrazem tej pierwszej połowy, kiedy właściwie już w pierwszej minucie głupia strata i mogło być już 1:0. Na pewno druga połowa dużo lepsza, zastanawiam się w sumie czy te zmiany były tego powodem, bo na pewno niektórzy zawodnicy w tej chwili nie są w najwyższej formie i tu na pewno biorę to na siebie, że może gdyby ewentualnie ten skład był inny obraz gry te by był inny. Nawet w sumie pierwsza akcja po przerwie, gdy właściwie w sytuacji powinniśmy przynajmniej dojść do sytuacji bramkowej, my nie potrafimy tego wykorzystać. Gratuluję zespołowi Legionovii, bo na pewno w tej drugiej połowie też mógł nas pokarać wyżej. Chociaż tak jak mówię tu w drugiej połowie byłą ta walka zadziorność, było i wdać determinację i też kilka sytuacji potrafiliśmy stworzyć.

Mirosław Jabłoński: Przystępując do tego meczu mieliśmy w pamięci mecz z ROW-em w poprzednim sezonie, gdzie przegraliśmy wysoko i tam nas, zespół przeciwnika zniszczył. Dzisiaj widziałem, że trener przyjął podobną strategię, jaką obrali w meczu u siebie. Właśnie na tych dwóch wysokich napastników, z czym mieliśmy kolosalne problemy. Myślę, że wyciągnęliśmy z tej lekcji dobre wnioski i dzięki temu potrafiliśmy zabezpieczyć się na tyle, że tych sytuacji za dużo przeciwnicy nie stwarzali. Oczywiście obawiałem się, jaka będzie postawa nasza w defensywie, bo dużo zmian, dużo nowych zawodników i ciągle pracujemy nad tym, doskonalimy to i uczymy się. Myślę, że to jeden z naszych lepszych meczy, bo oprócz trzech bramek mieliśmy jeszcze trzy setki w innych sytuacjach takie trzeba wykorzystać. Na początek dobre i to, na pewno zadowoleni jesteśmy, te punkty są nam potrzebne po tym kiepskim początku. Każdy punkt jest dla nas cenny i cieszymy się z tego zwycięstwa.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!