Walka, charakter, wytrwałość

Legionovia Legionowo zremisowała spotkanie ze Stalą Stalową Wolą rozgrywane 31 października.

Legionowianie od pierwszych minut musieli się wzmagać od ciągłych ataków drużyny przeciwnej. Pierwszą groźną sytuacje dla drużyny przyjezdnej miał Michałek, który strzelił na bramkę strzeżoną przez Smyłka, lecz golkiper nie dał się zaskoczyć i wybronił strzał rywala. W 19 minucie spotkania Kamil Dankowski z kilku metrów od bramki posłał piłkę nad poprzeczką. To powinna być bramka dla gospodarzy, lecz tak się nie stało. W kolejnych minutach spotkania gra przeniosła się do środka pola i od tamtej pory mieliśmy średnie widowisko. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie piłkarze z Parkowej za bardzo cofnęli się na swoje pole karne, co próbowali wykorzystać goście. Na nieszczęście legionowian, te próby były udane. Pierwszą bramkę dla drużyny przyjezdnej zdobył po rzucie karnym Sekulski. Wydawało się, że Legionovia po raz kolejny przegra spotkanie po rzucie karnym, lecz „Stalówka” postanowiła dobić gospodarzy tego spotkania strzelając im kolejną bramkę a autorem jej znów został Sekulski, który wykorzystał podanie od kolegi z drużyny. Po tej bramce trener Robert Pevnik dokonał kilku zmian, które miały pomóc drużynie i tak się stało. Pierwszą bramkę w sezonie zdobył Szymon Lewicki, który główką zdobył gola kontaktowego. Legionovia walczy do końca, o każdą piłkę i nie odstawia nogi przy wślizgach pokazując charakter i wytrwałość. Kominiak doznał kontuzji, lecz nie mógł dokonać zmiany Pevnik, ponieważ wykorzystał już limit i obrońca postanowił zostać do końca spotkania na boisku kulejąc. Remis stał się faktem po golu samobójczym Kantorskiego. Pod koniec spotkania Stal mogła wyjść na prowadzenie, ale sędzia dopatrzył się faulu na obrońcy Legionovii a Smyłek miał piłkę w rękach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 i trzeba pogratulować zawodnikom za walkę do ostatnich minut.