KS Legionovia Legionowo

Trenerze, dziękujemy!

Trener Michał Piros odchodzi z Legionovii. Wczorajszy mecz z Wartą Sieradz (mecz kończący sezon 2022/23) był jego ostatnim w roli szkoleniowca Novii.

Michał Piros objął stanowisko trenera I drużyny 27 lipca 2020 roku (tuż po spadku z II ligi). Wcześniej pełnił rolę asystenta Bogdana Jóźwiaka. W trakcie 3 sezonów poprowadził Legionovię w 113 spotkaniach (105 meczów ligowych, 7 meczów w Mazowieckim Pucharze Polski i 1 mecz w Pucharze Polski). Bilans ligowy trenera Pirosa to 61 zwycięstw, 25 remisów i 19 porażek, co daje sumę 208 punktów (średnia 1,98 na mecz). W sezonie 2020/21 Novia zajęła III miejsce w tabeli. Niezapomniany sezon 2021/22 to II miejsce (tuż za plecami Polonii Warszawa) i finał forBET Mazowieckiego Pucharu Polski. Zakończony właśnie sezon 2022/23 to ponownie II miejsce w zmaganiach ligowych.

Michał Piros ma wkrótce zostać trenerem w jednym z klubów z wyższej klasy rozgrywkowej.

Trenerze, bardzo dziękujemy za te 3 lata. Dziękujemy za wspaniałe emocje i fantastyczne mecze. Dziękujemy wreszcie za nieoceniony wkład w rozwój klubu w niemal każdym aspekcie jego funkcjonowania. To był kawał dobrej roboty! Mocno ściskamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

#NoviaDawaj

Fot. Mariusz Sokalski

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!