KS Legionovia Legionowo

PP: Gramy u Puchar! Górnik Zabrze zawita do Legionowa

Czas na puchar! Legionowianie w środowe wczesne popołudnie rozegrają spotkanie w 1/16 Pucharu Polski z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze. Mecz rozpocznie się dokładnie o godzinie 13:00. Kasy biletowe będą otwarte już od godziny 11:00.

Legionowianie wyszli z kryzysu formy wygrywając ostatnie spotkanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:0. Po tym zwycięstwie zajmują 3 miejsce w tabeli 3 ligi gr. 1. Na te chwilę uzbierali na swoje konto 26 punktów i mają do rozegrania jeden mecz zaległy z rezerwami Legii Warszawa. W Pucharze Polski biało-żółto-czerwoni są jak na razie niepokonani. Pierwsze spotkanie wygrali w rundzie przedwstępnej ze Stalą Stalową Wolą 3:2, a ostatnie z rundzie wstępnej z pierwszoligowym GKS-em Tychy 2:1.

Niewielu trzeba przedstawiać ekstraklasowy Górnik Zabrze. Czternastokrotny mistrz Polski, sześciokrotny zdobywca Pucharu Polski, ćwierćfinalista Ligi Mistrzów z 1968 roku, finalista Pucharu Zdobywców Pucharu (dzisiejsza Liga Europy) z 1970 roku. Mimo tak spektakularnych sukcesów „górnicy” zajmują obecnie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce 14 miejsce z dorobkiem 12 punktów. Ostatni swój mecz Zabrzanie wygrali z Zagłębiem Lubin 2:0 po dwóch bramkach Angulo.

Warto wspomnieć, że w zespole Górnika gra dwóch byłych zawodników legionowskiego zespołu. Mowa tu oczywiście o braciach Wolszyńskich Rafale i Łukaszu, którzy występowali w biało-żółto-czerwonych barwach. Obaj piłkarze spędzili rok w legionowskim zespole w sezonie 2015/16.

Przypominamy – spotkanie 1/16 Pucharu Polski rozpocznie się już jutro o godzinie 13:00. Legionowianie będą podejmować wtedy Górnik Zabrze. Kasy biletowe będą otwarte już od godziny 11:00. Serdecznie zapraszamy na ten mecz!

Facebook
Twitter
LinkedIn