KS Legionovia Legionowo

Pevnik przejmuje Novię.

  • Drużyna, która od wczoraj nie miała trenera dziś trafiła już pod opiekę nowego szkoleniowca. Robert Pevnik po raz drugi podjął się prowadzenia drużyny.

Wcześniej miał okazję szkolić naszych piłkarzy w sezonie 2014/2015. W barwach Legionovia rozegrał pełny sezon. 34 mecze ligowe, z których w 11 wygraliśmy, zaliczyliśmy 9 remisów, 14 razy schodziliśmy z murawy pokonani. Ostateczny wynik szkoleniowca to 11 miejsce w tabeli z 42 punktami zdobytymi w rozgrywkach.

Pevnik ma 48 lat i bogatą karierę piłkarską za sobą. Przez dziewięć lat od 1991 do 2000 grał jako obrońca w słoweńskich klubach NK Celje, FC Koper, NK Olimpija Lublana, Rudaru Velenje, Korotanu Prevalje i NK Beltinci. W sumie w pierwszej lidze słoweńskiej wystąpił w 132 meczach i zdobył jedenaście bramek.

Karierę trenerską rozpoczął w 2007 roku, kiedy poprowadził NK Dravę. Rok później pracował z NK Domžale, następnie z Olimpiją Lublana, którą w sezonie 2009/10 doprowadził do kwalifikacji Ligi Europy, Murą 05 Murska Sobota i Dravniją.

W 2010 roku był asystentem trenera w Rudarze Velenje. W pierwszej połowie 2012 roku samodzielnie trenował czterokrotnego mistrza Macedonii – FK Rabotnički Skopje. W 2013 roku został trenerem drugoligowego NK Radomlje, a w sezonie 2013/14 – NK Aluminij Kidričevo, z którym zajął 3. miejsce w drugiej lidze i awansował do ćwierćfinału Pucharu Słowenii.

W sezonie 2014/2015 prowadził naszą drużynę, a po rozstaniu z polską ligą trafił do Celji a następnie do Radomlje.

Przyszedł czas na powrót. Liczymy, że pod wodzą nowego szkoleniowca, drużyna pokaże, na co naprawdę ją stać, szczególnie, że niejednokrotnie mieliśmy okazję oglądać naszych piłkarzy walczących o każdą piłkę.

Powrót Pevnika to odmienna sytuacja niż poprzednio. Wtedy miał do dyspozycji całą przerwę wakacyjną na budowanie zespołu. Teraz przychodzi na końcówkę rundy jesiennej, ma przed sobą trzy spotkania i świąteczno-zimową przerwę na poukładanie drużyny.

Kontrakt trenera obowiązuje do końca obecnego sezonu. W przypadku utrzymania na obecnym poziomie rozgrywek kontrakt automatycznie zostanie przedłużony.

 

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn