KS Legionovia Legionowo

O pierwsze wiosenne punkty już w niedzielę

Pierwszy wiosenny mecz ligowy rozegramy na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Mocno liczymy na pierwsze punkty w tym roku. Zakładamy również, że pogoda nie pokrzyżuje nam tym razem sportowej rywalizacji.

Już tydzień temu miał zostać rozegrany pierwszy mecz w wiosennej części tego sezonu. Niestety siarczyste mrozy i złe warunki na stadionach spowodowały przełożenie całej kolejki. Z jednej strony to dobrze, patrząc pod kątem ewentualnych zagrożeń dla zdrowia zawodników, oraz wydłużonego okresu przygotowawczego. Z punktu widzenia kibica to jednak uciekło na jedno widowisko (a jego nowy termin jeszcze nie jest znany).

Przed nami jednak kolejne wyzwania. I tak, już w niedzielę rozegramy wyjazdowy mecz z Radomiakiem. Gospodarze mają nad nami 16 punktów przewagi, w tabeli są aż 10 pozycji wyżej. Po pechowym poprzednim sezonie Radomiak chce udowodnić, że jest w stanie walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywek. Zaledwie dwa punkty straty do miejsca premiowanego awansem to niewielka różnica. Możemy być, zatem pewni, że mecz nie będzie należał do najłatwiejszych.

Legionovia w ostatnich ligowych potyczkach nie wypadała najlepiej. 5 przegranych z rzędu to wynik, który musimy szybko wymazać z pamięci i nastawić się na realizację postawionych założeń. Trener Pevnik przyszedł chyba w dobrym monecie. Rozpoczął pracę z drużyną przed końcem rozgrywek jesiennych, miał, więc całą zimową przerwę na prace z zawodnikami. Efekty tej pracy będziemy mogli już niedługo ocenić na własne oczy.

Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Z jednej strony Legionovia ma do udowodnienia, że zależy jej na utrzymaniu i jak najszybciej będzie chciała powiększyć przewagę punktową na strefą spadkową, z drugiej Radomiak walczący o ważne punkty w kontekście bezpośredniego awansu do I ligi.

Poniżej prezentujemy obsadę sędziowską nadchodzącej kolejki. Część spotkań zostało przełożonych ze względu na złe warunki, dlatego znane są tylko nazwiska arbitrów, którzy poprowadzą mecze zaplanowane na najbliższy weekend.

ŁKS Łódź – Gryf Wejherowo, 10.03.2018 sobota godz. 13:30, sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). 
GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) – Stal Stalowa Wola, 10.03.2018 sobota godz. 14:00, sędzia: Damian Gawęcki (Kielce). 
Znicz Pruszków – Błękitni Stargard, 11.03.2018 niedziela godz. 12:00, sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok). 
Radomiak Radom – KS Legionovia KZB Legionowo, 11.03.2018 niedziela godz. 14:00, sędzia: Piotr Urban (Warszawa).

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!