KS Legionovia Legionowo

Milewski odchodzi z Legionovii

Sebastian Milewski po prawie pięciu latach spędzonych przy Parkowej 27a zmienia klub. Młody pomocnik podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec, który występuje obecnie w wyższej klasie rozgrywkowej.
”Mileś” – dziękujemy i powodzenia!

Sebastian Milewski zawodnikiem Legionovii został na początku sezonu 2012/2013 przychodząc na Parkową z Mławianki Mława. Pierwsze dwa sezony grał w juniorach, później w drugiej drużynie, by ostatecznie w sezonie 2014/2015 zadebiutować w rozgrywkach drugoligowych.

Drugoligową przygodę rozpoczął w meczu z Energetykiem ROW Rybnik (2:3). 17-letni wtedy zawodnik pokazał się z dobrej strony i stał się jednym z podstawowych piłkarzy, na którego stawiali również kolejni szkoleniowcy. Pobyt w Legionowie okazał się wielkim sukcesem, liczne występy i solidna postawa owocowały powołaniami do reprezentacji młodzieżowych naszego kraju. Ostateczny bilans Sebastiana w biało-żółto-czerwonych barwach to: 42 spotkania ligowe, 3 spotkania Pucharu Polski.

W tym okienku transferowym Legionovia stoczyła bitwę z Rakowem Częstochowa o młodego zawodnika. Z tej potyczki wyszła zwycięsko. Niestety ostatecznie wojnę przegrała z silniejszym rywalem grającym w I Lidze. 

„W Legionowie było mi dobrze, mogłem robić to, co lubię i zostawiać serce na boisku. Przychodzi taki czas, kiedy należy podjąć kolejną decyzję. Chętnie bym tu został, ale szansa gry w wyższej lidze bardzo kusi, i choć wiem, że Legionovię stać na wiele, to Zagłębie jest kolejnym krokiem w rozwoju mojej kariery. Chciałem podziękować Kibicom, którzy na Parkowej przyjęli mnie bardzo ciepło.” – powiedział nam był już zawodnik naszego klubu.

Mileś – wszystkiego dobrego w nowym klubie! Dziękujemy za pracę, wysiłek i serce na boisku.

Facebook
Twitter
LinkedIn