KS Legionovia Legionowo

Emocjonujące spotkanie w Łowiczu. Remis na ciężkim terenie

W niedzielny poranek legionowianie wyruszyli do Łowicza by zmierzyć się z tamtejszym Pelikanem. Po bardzo emocjonującym spotkaniu, mecz zakończył się remisowym wynikiem 3:3.

Początek był wyrównany z lekką przewagą Legionovii. Mimo prób ataków ze strony gości, gospodarze strzelili pierwszą bramkę w 18. minucie meczu. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Michał Żółtowski, który zamykał całą akcje i wcisnął piłkę między słupek, a bramkarza Jakuba Stefaniaka. Po dwóch minutach legionowianie wyrównali po bramce Kacpra Górskiego, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Pelikana. W 28. minucie Pelikan miał kolejny rzut rożny. Michał Adamczyk postanowił bezpośrednio zdobyć bramkę z tej pozycji i niestety dla przyjezdnych to mu się udało. Tym strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Legionovia podrażniona przebiegiem wydarzeń zaciekle atakowała bramkę rywala. W 44. minucie Eryk Więdłocha wykorzystał błąd bramkarza gości Mateusza Wlazłowskiego zdobywając tym samym bramkę, która ustaliła wynik pierwszej części meczu na 2:2.

Finalna część przyniosła wiele emocji, przeważnie negatywnych dla Legionovii. Po sześciu minutach od wznowienia gry stała się jedynie pozytywna rzecz w tej połowie. Kamil Wolski wyprowadził Legionovią na prowadzenie w tym meczu. Następnie wydawało się, że podopieczni Bartosza Tarachulskiego zdobędą kolejną bramkę na stadionie Pelikana. Mimo ciągłych ataków goście nie potrafili albo oddać celnego strzału w dogodnej pozycji lub zwyczajnie bramkarz gospodarzy z łatwością łapał piłkę po słabym strzale. W 81. minucie gospodarze wyrównali przebieg meczu. Po raz trzeci legionowianie stracili bramkę z rzutu rożnego. Kolejne dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Sebastian Szerszeń. Po tym golu emocje z trybun udzieliły się piłkarzom na boisku. Dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną ujrzeli Daniel Choroś oraz Patryk Koziara. Legionovia spotkanie kończyła w dziewiątkę. Ostatecznie wynikiem 3:3 zakończył się mecz z Pelikanem Łowicz.

Z powodu przełożonego meczu z rezerwami Legii na prośbę warszawiaków legionowianie nie rozegrają w ten weekend spotkania ligowego.

Pelikan Łowicz – Legionovia Legionowo 3:3 (2:2)

Bramki: 20′ Kacper Górski, 44′ Eryk Więdłocha, 52′ Kamil Wolski.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Górski, Sebastian Weremko, Daniel Choroś, Kacper Będzieszak, Piotr Krawczyk (85′ Marcin Burkhardt), Patryk Koziara, Luka Janković, (70′ Konrad Zaklika) Jacek Lewandowski (77′ Grzegorz Mazurek), Kamil Wolski (82′ Patryk Paczuk).

Facebook
Twitter
LinkedIn