KS Legionovia Legionowo

Potrafiliśmy zneutralizować Raków

Po dzisiejszym spotkaniu obaj trenerzy podsumowali mecz. Tym razem obyło się bez docinek byłego szkoleniowca Legionovii i spokojnie mogliśmy wysłuchać rzeczowych ocen obu trenerów. 

Trener Marek Papszun: Myślę, że oglądaliśmy dobre spotkanie, jak na poziom drugoligowy. Mecz był taki żywy, otwarty. Gospodarze byli bardzo zmotywowani, my również, myślę nie gorzej. Wynik remisowy, nas oczywiście nie zadawala, przyjechaliśmy tu po zwycięstwo, natomiast, jak się skończyło remisem, to zabieramy ten punkcik do Częstochowy  i robimy swoje konsekwentnie dzień po dniu. Dążymy do wyznaczonego celu. Gratuluje zespołowi bo zagrał kolejny dobry mecz. Pierwszy raz od początku rundy nie stracił bramki. Nie strzelił – mały mankament, ale myślę, ze w sobotę będzie lepiej pod tym kątem i zwyciężymy. O tym meczu z Rybnikiem już teraz myślimy.

Trener Ryszard Wieczorek: Trudno się nie zgodzić z trenerem. Na pewno był to mecz niezły. Przede wszystkim pod względem taktycznym oba zespoły dobrze realizowały zadania, które były przed meczem ustalone. W dużych fragmentach meczu potrafiliśmy zneutralizować sposób i system gry, jakim grał Raków. Mieliśmy też swoje możliwości ku temu, żeby zrobić coś więcej w ofensywie, ale no cóż, jak się nie uda wypracować sytuacji bramkowej albo nie zamieni sytuacji na bramkę to trzeba być też zadowolonym z remisu. Tak jak trener powiedział przyjechał po zwycięstwo, myśmy też mieli plan, żeby wygrać ten mecz. Być może jesteśmy na troszkę innym etapie jeżeli chodzi o budowę zespołu. Myślę, że jakościowo zespół Rakowa jest na wyższym poziomie. Myśmy musieli znowu budować zespół tylko na zasadzie zawodników, którzy chcieli do nas przyjść, zawodników, których udało się namówić. Na pewno nie jest to łatwa sprawa ciągle budować. Ale za dzisiejszy mecz na pewno należą się słowa uznania zawodnikom, bo potrafili zrealizować to, co sobie założyliśmy. Przeciwnik bardzo groźny, przeciwnik, który jest najmocniejszą drużyną w tej klasie rozgrywkowej i myślę, jest to zespół, który dosyć pewnie awansuje do 1 ligi, czego temu zespołowi życzę.  

Facebook
Twitter
LinkedIn