KS Legionovia Legionowo

Akademia Legionovii: Awans rocznika 2005!

Podopieczni Tomasza Wawrzyniaka rocznik 2005 awansował w tym sezonie do Ekstraligi. Jest to drugi awans z rzędu tego zespołu w ciągu dwóch sezonów.

Rocznik 2005 Legionovii Legionowo awansował w tym sezonie do Ekstraligi pokonując w barażach Ursus 2005 Warszawa w dwumeczu 3:0, a następnie na wyjeździe 5:1. Jest to niebywały sukces drużyny prowadzonej przez Trenera Tomasza Wawrzyniaka. Legionowianie w zeszłym sezonie awansowali do 1 ligi wojewódzkiej, a następnie z marszu znów awansowali o szczebel wyżej.

Sam szkoleniowiec wypowiada się w samych superlatywach o zawodnikach i tym sukcesie. Według trenera Tomka każdy zawodnik jest ważną częścią tego zespołu. Najbardziej jednak chciałby wyróżnić Kamila Ausfelda, który zdobył razem z meczami barażowymi 30 bramek! Jest to niebywały wynik tego młodego zawodnika.

Szkoleniowiec wyróżnił również Bartka Tomaszewskiego, Michała Wasążnika, Czarka Rutkowskiego, Sebastiana Piecychne, Marcina Kanie, Mateusza Kujawę, Bartka Nowakowskiego, Jakuba Pisarka czy Jakuba Skopa. Mimo wszystko każdy zawodnik dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu.

Zapytany jak oceni cały sezon odpowiedział:

Patrząc na końcowy efekt to uważam ze sezon był bardzo udany, ale na pewno jest jeszcze wiele do poprawy pod każdym względem, mamy tego świadomość. Teraz krotki odpoczynek i w połowie lipca wracam do treningów.”

Drużyna w wyższej klasie rozgrywkowej będzie walczyć w każdym meczu o zwycięstwo. Najważniejsze jednak by zawodnicy podnosili swoje umiejętności, rozwijali się oraz doskonalili to nad czym tak ciężko pracują na treningach by potem jak najwięcej zawodników trafiło w przyszłości do seniorskiej piłki.

Trener dodał również, że jest bardzo dumny z zawodników oraz:

Wykonaliśmy razem kawal dobrej roboty i mam nadzieje ze nie osiądziemy na laurach. Cały czas musimy się rozwijać i doskonalić. Nalezą im się wielkie gratulacje jak i osobom które były cały czas z nami,mam tu na myśli Pawła Wasiaka , Łukasza Zwolińskiego oraz Wszystkich Rodziców-Kibiców którzy nas wspierali i byli z nami na dobre i na złe. Dziękujemy.”

Cała Legionovia jest dumna z tego sukcesu! Liczymy na to, że to nie koniec tej wspaniałej drogi tego znakomitego rocznika! Brawo Panowie!


Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!