Dwójka remisuje z Mazurem. Ciężkie spotkanie w Radzyminie

W wielką sobotę legionowianie pojechali do Radzymina by zmierzyć się z tamtejszym Mazurem. Gospodarze tego meczu są aktualnymi liderami A klasy. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Pierwsza bramka dla Legionovii padła bo golu samobójczym, a druga bramka była autorstwa Karola Bilińskiego.

W pierwszej części meczu zawodnicy z Legionowa musieli sprostać nie lada wyzwaniu. Gospodarze byli lepiej przygotowani fizycznie od piłkarzy gości. W starciach jeden na jeden Mazur większości przypadkach wygrywał. Podopieczni Sebastiana Dzisiewicza starali się w jakiś sposób zagrozić bramce przeciwnika, lecz niestety nie potrafili przełamać dobrze ustawionej obrony zespołu z Radzymina.

Kiedy wydawało się, że arbiter zakończy pierwszą połowę przy stanie remisowym, wtedy zawodnik Legionovii faulował piłkarza gospodarzy, a sędzia podyktował w tej sytuacji rzut karny. Mazur pewnie wykorzystał swoją okazję pokonując bramkarza Bartosza Kowalczyka. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 1:0 dla drużyny z Radzymina.

Dwójka na drugą połowę wyszła bardziej zmotywowana. Słowa w szatni trenera Dzisiewicza na pewno wpłynęły na zawodników, którzy mieli w kolejnych 45 minutach więcej składnych akcji i ich zagrania były przemyślane. Trudno było grać na boisku Mazura. Legionowianie przyzwyczajeni są do sztucznej nawierzchni, lecz oczywiście to w żaden sposób nie tłumaczy gry zawodników, która w tej części spotkania wyglądała o wiele lepiej. Remisowe trafienie padło po bramce samobójczej jednego z zawodników gospodarzy.

Taki obrót spraw zdenerwował piłkarzy Mazura, którzy ruszyli do ataku. Legionovia dzielnie broniła dostępu do swojej bramki i czekała na kontrataki. Dwójka jeden z nich zamieniła na bramkę. Strzelcem gola, który wyprowadził gości na prowadzenie był Karol Biliński. Drużyna z Radzymina jeszcze bardziej ruszyła do ataku i po paru próbach wykorzystała błąd legionowian. Po dośrodkowaniu w pole karne jeden z zawodników gospodarzy wpakował piłkę do bramki Novii zarazem ustalając wynik spotkania na 2:2.

Następne spotkanie Legionovii II Legionowo odbędzie się w niedzielę o 11:00. Legionowianie podejmą Wisłę Jabłonna. Serdecznie zapraszamy na derby!

Mazur Radzymin – Legionovia II Legionowo 2:2 (1:0)

Legionovia: Bartosz Kowalczyk – Jacek Lewandowski, Bartosz Grzelak, Konrad Trzmiel, Jakub Karabin, Jan Różański, Karol Szczepkowski, Filip Kowalczyk, Mateusz Leleno, Karol Biliński, Mikołaj Kozioł.

Rezerwa: Jakub Stefaniak, Dariusz Suska, Mazlum Abul, Bartłomiej Bednarz, Damian Grabowski, Piotr Rejchert, Konrad Zaklika.