Pierwsze pucharowe zwycięstwo. Cztery bramki w Kozienicach

Legionovia Legionowo we wczorajszym meczu okręgowego Pucharu Polski zwyciężyli z Energią Kozienice 3:1. Bramki zdobyli Patryk Paczuk, Patryk Koziara oraz Jakub Kabala.

Mecz rozpoczął się niemrawo. Nie oglądaliśmy wielu dogodnych sytuacji i większość gry toczyła się w środku pola. Zawodnicy Energii Kozienice nie mieli zbyt dużo pola manewru w tym spotkaniu. Obrońcy Legionovii skutecznie niwelowali ataki przeciwników. Następnie zawodnicy trenera Sasala sami ruszali do ataków. Jeden skończył się powodzeniem. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Patryk Paczuk. Napastnik zarazem ustalił wynik pierwszych 45 minut.

Druga połowa była o wiele ciekawsza od pierwszej odsłony. Padło w niej trzy bramki. Pierwsza, a zarazem druga z nich dla Legionovii. Do siatki trafił wtedy Patryk Koziara i legionowianie powoli zaczęli kontrolować przebieg gry. Mimo wszystko zawodnicy Energii nie mieli zamiaru tak łatwo oddać zwycięstwa. Zdobyli bramkę kontaktową i zrobiło się nieco niebezpiecznie. Pod koniec meczu Jakub Kabala ustalił jednak wynik meczu na 3:1 zarazem dając awans do następnej rundy Legionovii.

Energia Kozienice – Legionovia Legionowo 1:3 (0:1)

Bramki: Patryk Paczuk, Patryk Koziara, Jakub Kabala.

Legionovia: Oliwer Wienczatek – Jakub Kabala, Rafał Zembrowski, Sebastian Weremko, Patryk Koziara, Kamil Wolski, Luka Janković, Filip Kowalczyk, Daniel Choroś, Patryk Paczuk.

Ponadto zagrali: Konrad Trzmiel, Kacper Górski, Marcin Burkhardt, Piotr Krawczyk, Eryk Więdłocha, Kacper Będzieszak.