Porażka na inauguracje

Legionovia Legionowo przegrała na wyjeździe z MKS Kluczbork 2:0. To był pierwszy mecz legionowskiej drużyny w tym sezonie.

W pierwszej połowie nic nie zapowiadało porażki drużyny z parkowej. W 5 minucie świetną sytuacje miał Paweł Wolski ale po dośrodkowaniu Kovjenicia pomocnik strzałem z główki posłał futbolówkę ponad bramką.  Dziewięć minut później i kolejna groźna sytuacja Legionovii. W roli głównej znów pomocnik Paweł Wolski który popisał się kapitalnym wolejem ale strzał nie był idealny ponieważ piłka trafiła w słupek. W 23 minucie spotkania mieliśmy kuriozalną sytuacje dla drużyny z Kluczborka, Niziołek z łatwością przedryblował Kovjenicia podał piłkę nabiegającemu Hoberowi i ten bez zastanowienia potężnie uderzył ale strzał wybronił nogami Marcinkowski którzy chwile potem fatalnie zachował się wraz z Danowskim a te nieporozumienie chciał wykorzystać Burski którzy próbował lobem pokonać bramkarza gości z 20 metrów lecz futbolówka skozłowała przed bramką i wypadała z boiska. Pięć minut później Legionovia traci bramkę a strzelcem dla drużyny gospodarzy jest Piotr Burski który wykorzystał podanie Niziołka po fatalnym błędzie Janusińskiego. Burski zdołał jeszcze przedryblować Kovjenicia a ten posłał piłkę między nogami Marcinowskiego. Do końca pierwszej połowy dużo walki w środku pola lecz wynik się nie zmienił.

MKS Kluczbork 1:0 Legionovia Legionowo

W drugiej połowie legionowianie próbowali zagrozić bramce Rudnickiego ale piłka przeleciała obok bramki. 58 minuta meczu i kolejna bramka Piotra Burskiego, Legionovia przegrywa już 2:0 po kolejnym fatalnym zachowaniu ze strony Novii. Burski wykorzystał podanie kolegi z drużyny i w sytuacji sam na sam z Marcinkowskim okazał się lepszy pewnie podwyższając wynik spotkania. Do końca wynik nie uległ zmianie, piłkarze Kluczborka pewnie bronili w swym polu karnym nie dopuszczając do groźnej sytuacji piłkarzy Legionovii.

MKS Kluczbork 2:0 Legionovia Legionowo

Dwa fatalne błędy i dwie stracone bramki. Trzeba wyciągnąć wnioski z tej porażki i przygotować się do następnego spotkania w 2. kolejce II Ligi Centralnej.

Bramki: 25. Burski, 57. Burski

Kartki:   41. Kominiak (LGN), 44. Pavić (LGN), 57. Odunka (LGN), 78. Dankowski (LGN)

MKS Kluczbork: Rudnicki – Orłowicz, Ganowicz(K), Gierak, Uszalewski – Niziołek, Arian – Hober, Swędrowski (64′ Nowacki), Reinhard (67′ Komor) – Burski (72′ Kojder)
Rezerwowi: Wnuk – Tomaszewski, Grzegorzewski, Wolkiewicz, Kojder, Nowacki, Komor

Legionovia Legionowo: Marcinkowski – Wieczorek, Dankowski, Kominiak, Kovjenic (46′ Kołodziejski), – Janusiński(K), Pavić, Wolski (46′ Odunka), Broniszewski, Tlaga (62′ Cesarek) – Tatara (71′ Czapa)
Rezerwowi: Waśków – Czapa, Cesarek, Goropevśek, Odunka, Kołodziejski, Ziąbski

Sędziowie: Marcin Liana (Żnin) – Dariusz Drozd, Krzysztof Podlewski