HIT 28 kolejki: Legionovia Legionowo – Pogoń Siedlce

Kolejne spotkanie zapowiadane jako hit 28 kolejki z udziałem Legionovii! Podopieczni trenera Marka Papszuna zmierzą się u siebie z pewnie kroczącą do I ligi Pogonią Siedlce. Niektórych może dziwić zapowiedź tego spotkania jako hitu 28 kolejki ale uspokajamy, Legionovia obok zawodników Pogoni to najlepsza drużyna rundy wiosennej. Mimo bolesnej porażki z Siarką Tarnobrzeg (1:4) biało-żółto-czerwoni nie poddają się i walczą o jak najlepsze miejsce na koniec obecnego sezonu II ligi wschodniej, w którym aż 10 zespołów pożegna się z gronem II ligowców. Niestety serię 8 meczów bez porażki legionowian zakończyła Siarka ale czemu nasi gracze nie mogą zacząć kolejnej już od meczu z Pogonią aż do końca sezonu?

W rundzie jesiennej Legionovia po zaciętym spotkaniu uległa gospodarzom tamtego spotkania 2:4 (2:3) . 2 bramki dla naszego zespołu strzelił Jakub Bojas odpowiednio w 14 i 19 minucie. Dla gospodarzy trafiali: dwukrotnie… Adam Czerkas w 17 minucie z rzutu karnego i w 39 minucie pierwszej połowy, Adrian Dziubiński w 36′. Nasz zespół dobił Adrian Tarachulski w 67 minucie ustalając wynik spotkania na 4:2 dla Pogoni. Skrót jesiennego spotkania.

Zawodnicy z województwa mazowieckiego po 27 kolejkach spotkań przewodzą II lidze wschodniej z dorobkiem 53 punktów na co złożyło się 16 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek.

Natomiast legionowianie po przegranej z Siarką Tarnobrzeg spadli na 8 miejsce lecz do trzeciej Limanovii tracą oni tylko 3 punkty ale zarazem 3 punkty mniej dają 12 miejsce Stali Mielec.

Super-snajper Legionovia: Paweł Tomczyk (6 goli)

Super-snajper Pogoń Siedlce: Krystian Wójcik (9 goli)

Spotkanie w Legionowie rozpocznie się 3 maja o godzinie 17:00 na stadionie miejskim w Legionowie im. ks. płk. Jana Mrugacza przy ulicy Parkowej 27a.

Mecz poprowadzi sędzia Robert Marciniak z Krakowa.