Bolesna porażka w Tarnobrzegu

Pierwszą przegraną w rundzie wiosennej zaliczyli gracze Legionovii Legionowo. Ich pogromcami okazali się zawodnicy Siarki Tarnobrzeg, którzy zaaplikowali naszym piłkarzom aż 4 bramki tracąc przy tym tylko jedną.

Pierwsze 30 minut w wykonaniu obydwu zespołów było swoistym badaniem przeciwnika. Bramkę dającą prowadzenie tarnobrzeżanom strzelił Marcin Figiel w 32 minucie po dokładnie wrzuconej piłce z lewej strony boiska. Już 4 minuty później Matracki musiał wyjmować piłkę z siatki po raz drugi. Tym razem z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką jednego z naszych zawodników trafił najlepszy strzelec Siarki – Marcin Truszkowski. W pierwszej części spotkania Legionovia nie istniała dlatego zawodnicy z Tarnobrzega zasłużenie prowadzili 2:0.

W drugiej części spotkania nasi zawodnicy mieli kilka sytuacji do strzelenia bramki gospodarzom, jednak wciąż brakowało dokładnego zakończenia akcji precyzyjnym strzałem. W 54 minucie Legionovia miała doskonałą sytuacje na strzelenie bramki. W zamieszaniu na 5 metrze strzelał na bramkę jeden z naszych napastników, ale intuicyjnie obronił Pogorzelec, dobitka Czerkasa poszybowała nad poprzeczką. W 72 minucie biało-żółto-czerwoni strzelili bramkę jak się później okazało była to jedynie bramka honorowa. Piłkę do siatki wpakował Marek Lendzion. W tym momencie było 2:1 dla Siarki i zapowiadało się na emocjonującą końcówkę spotkania, jednak złudzeń legionowianom nie pozostawił Mirosław Baran, który minutę po bramce kontaktowej Lendziona pokonał po raz trzeci Mateusza Matrackiego. W 81 Kamil Tlaga trafił w słupek i nadal to zawodnicy gospodarzy prowadzili w tym spotkaniu. 2 minuty później dzieła zniszczenia dopełnił Jakub Wróbel i stało się jasne, że Legionovia w tym spotkaniu nie zdobędzie punktów. Był to najgorszy mecz naszego zespołu w dotychczas wszystkich rozegranych spotkaniach II ligi wschodniej. Skrót spotkania

Bramki: 32′ Figiel, 36′ Truszkowski, 73′ Baran, 83′ Wróbel, 72′ Lendzion

Żółte kartki: 25′ Persona (Siarka), 42′  Koczon (Siarka), 15’Broniszewski (Legionovia), 25′ Goliński (Legionovia), 27′ Romanchuk (Legionovia), 52′ Lendzion (Legionovia)

Siarka Tarnobrzeg: Pogorzelec – Nadolski, Baran, Makowski,Persona (79′ Sulkowski)- Chrabąszcz, Tunkiewicz (66′ Popiela), Figiel, Koczon, Buras (60′ Wróbel) – Truszkowski (k)
Rezerwowi: Melon, Sulkowski, Popiela, Kowalski, Termanowski, Wróbel, Ciećko

Legionovia Legionowo: Matracki – Goliński, Lendzion (k), Dankowski, Pielak (88′ Maciejewski), Ryndak, Broniszewski( 46′ Stańczyk) , Romanchuk, Janusiński (46′ Czerkas), Calderon Vallejo, Wolski (59′ Tlaga)
Rezerwowi: Rybicki, Maciejewski, Tlaga, Stańczyk, Kołodziejski

Sędziowie: Daniel Kruczyński (główny) Tomasz Dudka, Stanisław Biernat (Śląski ZPN )

Widzów: 2030.

W innym spotkaniu II ligi wschodniej Radomiak Radom pokonał 4:2 (3:1) drużynę Motoru Lublin.