Zwycięstwo ze Skrą! Przepiękna bramka Koziary!

Legionovia Legionowo wygrała pierwsze spotkanie w 2 lidze. Pokonali oni Skrę Częstochowa 2:0 po bramkach Patryka Koziary i Adama Imieli.

Mecz rozpoczął się równo. Swoje okazje mieli zarówno gospodarze jak i goście. Mimo wszystko Legionovia przeważała w meczu i goście mogli liczyć jedynie na kontrataki. Kiedy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się bezbramkowo wtedy do głosu doszli legionowianie. Piłkę ustawionej na około 30 metrze ustawił Patryk Koziara. Przy futbolówce stał jeszcze Luka Janković, którą wypuścił przed siebie, a kapitan legionowskiej ekipy uderzył z pierwszej piłki na bramkę rywala. Piłka wpadła do bramki po fenomenalnym uderzeniu i legionowianie prowadzili. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił. Podopieczni trenera Marcina Sasala prowadzili 1:0 po pierwszych 45 minutach.

W drugiej części meczu przewaga Legionovii nie ustawała. Skra szukała swoich okazji, lecz dwie groźne sytuacje zdołał obronić Jakub Stefaniak. Ataki biało-żółto-czerwonych nie ustawały. Zmiana wyniku była kwestią czasu. W 77. minucie meczu arbiter podyktował rzut rożny dla gospodarzy. Piłkę dośrodkował strzelec bramki Koziara i zakotłowało się w polu karnym Skry. Do bezpańskiej piłki dobiegł debiutujący w barwach Legionovii Adam Imiela, który bez problemu wpakował piłkę do siatki rywala z Częstochowy. Były zawodnik Broni Radom podwyższył wynik meczu na 2:0. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i legionowianie wygrali pierwsze spotkanie w 2 lidze 2:0.

Następny mecz Legionovia Legionowo zagra ze Stalą Rzeszów. Mecz zostanie rozegrany 4 sierpnia o godzinie 13:05. Transmisja spotkania odbędzie się w TVP 3.

Legionovia Legionowo – Skra Częstochowa 2:0 (1:0)

Patryk Koziara 43′, Adam Imiela 77′

Legionovia Legionowo: Jakub Stefaniak – Kacper Będzieszak, Rafał Zembrowski, Daniel Choroś, Jonatan Straus – Mateusz Małek (61. Adam Imiela), Luka Janković (84. Bartosz Gołaszewski), Konrad Zaklika (70. Stanisław Wawrzynowicz), Patryk Koziara, Eryk Więdłocha – Karol Podliński (78. Arkadiusz Gajewski).

Skra Częstochowa: Mikołaj Biegański – Konrad Gerega (62. Przemysław Mońka), Mateusz Bondarenko, Mariusz Holik, Oktawian Obuchowski – Krzysztof Napora (69. Danian Pawłas), Kamil Zalewski (86. Maciej Borycka), Adam Olejnik, Piotr Nocoń, Dawid Niedbała – Damian Niedojad (53. Dawid Wolny).