Zwycięstwo z derbach! Świt pokonany

Legionovia Legionowo pokonała na własnym stadionie Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w derbowym spotkaniu dał Eryk Więdłocha w 90 minucie meczu.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Mimo ataków z dwóch stron żaden zespół nie mógł znaleźć recepty na skuteczną akcje. Legionowianie szukali swoich szans, lecz wszystkie akcje kończyły się fiaskiem.

Dogodne sytuacje miał też Świt, lecz i goście tego spotkania nie potrafili pokonać obrony Legionovii. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie legionowianie zdecydowanie przeważali. Raz za razem atakowali bramkę Świtu licząc, że któraś z akcji zakończy się sukcesem. Świt mógł jedynie liczyć na kontrataki, lecz one były za każdym razem skutecznie niwelowane przez podopiecznych Tarachulskiego.

Legionovia wciąż atakowała i miała wiele znakomitych okazji do zdobycia bramki. Trzeba przyznać, że znakomicie w bramce nowodworzan spisywał się Mateusz Prus, który fenomenalnie bronił dostępu do bramki.

Mimo wszystko musiał skapitulować przed legionowską drużyną. W niemal ostatniej akcji meczu Eryk Więdłocha oddał fenomenalny strzał z lewego sektora pola karnego. Futbolówka po tym uderzeniu wpadła do bramki dając tym samym upragnione trzy punkty Legionovii.

Po tym zwycięstwie Legionovia aktualnie zajmuje 2 miejsce w tabeli 3 ligi gr. 1. Ma tyle samo punktów co prowadząca Polonia Warszawa, lecz warszawiacy mają o jedną więcej strzelonych bramek.

Następne spotkanie Legionovia rozegra na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Spotkanie zostało zaplanowane na 2 września na godzinę 17:00.

Legionovia Legionowo – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (0:0)

Bramki: 90′ Eryk Więdłocha.

Legionovia: Stefaniak – Górski, Choroś, Koziara, Burkhardt (76′ Zaklika), Będzieszak, Jurisa (64′ Wolski), Krawczyk (46′ Więdłocha), Trzmiel, Janković. Gołębiewski (60′ Paczuk)