Stal wykonała zadanie, a Legionovia?

Tylko jeden punkt udało się przywieźć naszym piłkarzom ze Stalowej Woli. Miejscowy klub do ostatnich minut walczył o odrobienie straty. Na nasze nieszczęście z powodzeniem.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga naszej drużyny. Liczne kontrataki prawą stroną boiska nie zakończyły się pokonaniem golkipera gospodarzy. W pierwszej części tego spotkania najbliższy zdobycia bramki dla Legionovii był Patryk Koziara, którego strzał z dystansu zaledwie o centymetry minął bramkę gospodarzy. Niekwestionowanym bohaterem tej odsłony był nasz bramkarz. Adam Wilk między słupkami był niepokonany. Wybronił też rzut karny podyktowany dla Stali.  Tuż przed gwizdkiem kończącym tą część gry Wilk jeszcze raz uchronił biało-żółto-czerwonych przed utratą bramki.

Po przerwie na murawie mogliśmy oglądać grę akcja za akcję. Atakowali raz jedni raz drudzy. Otwarcie wyniku w tym spotkaniu zaliczył Krystian Wójcik, który w 64. minucie zmusił bramkarza gospodarzy do kapitulacji. Stal chwilę później mogła wyrównać, ale piłka po strzale rywali minęła nasza bramkę. Gdy wydawała się, że wynik już się nie zmieni w 87. Minucie arbiter dyktuje kolejną jedenastkę dla gospodarzy. Tym razem Wilk nie wyczuł rywala i piłka wylądowała w siatce. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Dla Stali każdy punkt był w tym meczu na wagę złota. Klub walczy o utrzymanie i nie może sobie pozwolić na większe straty. Legionovia wydaje się ma pewną pozycje i nie powinna już mieć problemów. Nie mniej jednak ciężko ogląda się zespół, który walczy, prowadzi a na koniec tego prowadzenie nie potrafi utrzymać. Trener Jabłoński już kilka razy zwracał na ten element uwagę.

Stal Stalowa Wola 1:1 KS Legionovia KZB Legionowo

Stal Stalowa Wola: Koncki, Korczyński, Kolbusz, Jarosz, Wójcik, Stelmach, Żołądź, Jonkisz, Wasiluk, Dziubiński, Gębalski.
Rezerwowi: Frątczak, Bętkowski, Piechniak, Rogowski, Siudak, Szewczyk, Kołodziej
.

KS Legionovia KZB Legionowo: Wilk, Grzelak, Bajat, Krotofil, Miś, Malik, Koziara, Garyga, Wójcik, Żebrowski, Kraska.
Rezerwowi: Krzczuk, Borenović, Dzięcioł, Kalinowski, Goliński, Wajdzik