PP: Powalczyli z Górnikiem. Zabrzanie w następnej rundzie [ZDJĘCIA]

Kończy się wspaniała przygoda Legionovii Legionowo w rozgrywkach Pucharu Polski. Legionowianie po zaciętym boju przegrali z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze 0:1. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Igor Angulo.

Legionowianie zaczęli z impetem. Nie przestraszyli się o trzy klasy lepszego rywala i od razu ruszyli z atakiem na bramkę Górnika. Najlepsza okazję w tym meczu miał Eryk Więdłocha, który uderzył w słupek. Futbolówka po tym strzale cudem nie wpadła do bramki. Golkiper Górnika, Tomasz Loska miał wiele szczęścia w tej sytuacji i nie musiał wyjmować piłki z siatki. Górnicy po tej akcji próbowali zagrozić bramce Legionovii. Przeważnie były to nieskuteczne ataki. Mimo wszystko jedną udało się wykorzystać. W 17. minucie Igor Angulo oddał strzał na bramkę Mikołaja Smyłka i niestety bramkarz Legionovii w tej sytuacji skapitulował. Biało-żółto-czerwoni mieli znów kolejne dwie dogodne sytuacje, lecz znowu zabrakło szczęścia. Pierwsza część zakończyła się prowadzeniem gości 1:0.

W drugiej części meczu podopieczni Bartosza Tarachulskiego częściej byli przy piłce. Próbowali spokojnie rozegrać akcję w ataku pozycyjnym cierpliwie czekając na błąd rywala. Górnik jednak nie dał takiej szansy Legionovii bowiem cofnął się niemal całą drużyną na własną połowę czekając na błąd gospodarzy. Widać było, że Górnik chce jak najmniejszym nakładem sił przeczekać drugie 45 minut i zbytnio nie ryzykować. Legionowianie liczyli jednak, że zabrzanie wyjdą z szaleńczym pressingiem by odebrać piłkę. Goście bronili szczelnie swojej bramki i Legionovia z trudem próbowała przedostać się pod bramkę rywala. Wyglądało to nieco dziwnie. Ekstraklasowa drużyna broniła się przed atakiem zespołu z trzeciej ligi niemal całym zespołem. Ostatecznie Legionovia nie znalazła szansy na wyrównanie. Spotkanie 1/16 Pucharu Polski zakończyło się zwycięstwem Górnika Zabrze 1:0.

Następny mecz Legionovia Legionowo rozegra na wyjeździe z Sokołem Ostróda. Spotkanie zostało zaplanowane na 3 listopada na godzinę 18:00.