Legionowianie w spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski rozegrali spotkanie ze Stalą Stalową Wolą. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego zwyciężyli po bardzo emocjonującym 3:2 po trzech bramkach Piotra Krawczyka.

W pierwszej części niestety nie można było znaleźć optymizmów. Legionovia szybko straciła pierwszą bramkę bo już w 3 minucie spotkania. Strzelcem pierwszego gola w tym meczu dla “Stalówki” był Michał Kitliński. Niestety goście tego spotkania nie mogli odnaleźć się na boisku.

W 30. minucie zrobiło się 2:0 po bramce Adriana Dziubińskiego. Arbiter po tej bramce przerwał spotkanie by zawodnicy mogli uzupełnić płyny. Dziwnym trafem zawodnicy w Legionovii po tej przerwie zaczęli lepiej grać. Mimo wszystko pierwsze 45 minut zakończyło się prowadzeniem Stali.

W finalnej części tego spektaklu podopieczni Bartosza Tarachulskiego kontynuowali dobrą grę, którą zaczęli w 30. minucie pierwszej połowy. Legionovia po paru atakach na bramkę rywali zdołała strzelić bramkę kontaktową.

W 57. minucie Piotr Krawczyk zdobył gola kontaktowego dla Legionovii zarazem rozpoczął swój koncert strzelecki. Trzy minuty późnej było już 2:2 po bramce Krawczyka. Pod koniec meczu kiedy wszyscy przygotowywali się do dogrywki legionowianie wykonywali rzut wolny.

Dośrodkowanie w pole karne pewnie wykorzystał Daniel Choroś, lecz arbiter wcześniej podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Krawczyk i pewnym strzałem w lewy dolny róg bramki zdobył gola, który przesądził o wyniku tego spotkania.

Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Legionovii. Tym samym biało-żółto-czerwoni awansowali do I Rundy Pucharu Polski. Losowanie przeciwnika legionowskiej drużyny odbędzie się w piątek o godzinie 12:00.

Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowo 2:3 (2:0)

3x Piotr Krawczyk.

Legionovia: Oliwer Wienczatek – Jacek Lewandowski, Kacper Górski, Daniel Choroś, Konrad Trzmiel (81. Sebastian Weremeko), Piotr Krawczyk, Luka Janković, Marcin Burkhardt, Patryk Koziara (84. Konrad Zaklika), Slaven Jurisa, Patryk Paczuk (90. Daniel Gołębiewski).