Pierwszoligowiec pokonany! Legionovia melduje się 1/16 Pucharu Polski!

Legionovia Legionowo pokonała pierwszoligowy GKS Tychy 2:1. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 1/32 Pucharu Polski. Już w piątek odbędzie się losowanie 1/16 pucharów.

Legionowianie w początkowej fazie meczu ustawili się defensywnie. Wykorzystali to goście, którzy już w 18. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Bramkę po dośrodkowaniu w pole karne zdobył Hubert Adamczyk.

Gospodarze po straconym golu zaczęli coraz śmielej atakować drużynę GKS-u. Legionovia grała lepszy futbol niż przyjezdni. Lepiej radzili sobie na boisku, lepiej podawali i stwarzali groźniejsze sytuacje niż zawodnicy GKS-u.

W 40. minucie meczu w dogodnej pozycji znalazł się Daniel Gołębiewski. Napastnik naszego zespołu zdobył na pięć minut przed końcem pierwszej połowy bramkę wyrównującą. Tym samym ustalił wynik po 45 minutach 1:1.

Druga połowa zaczęła się znów lepiej dla Legionovii. Nie było widać znacznej różnicy między Legionovią, a GKS-em. Zawodnicy Bartosza Tarachulskiego grali nawet lepiej od przyjezdnych.

Gospodarze szukali swoich okazji bramkowych, ale żadna z nich nie mogła zakończyć się bramką. Obrona „Novii” w tej części meczu spisywała się niemal nie bezbłędnie. Dzielnie stawili opór pierwszoligowcowi nie dając im pola manewru w na swojej połowie.

W 76. minucie nastąpiła zmiana gdzie na boisko zameldował się Patryk Paczuk, który zmienił strzelca bramki dla Legionovii, Gołębiewskiego. Po 4 minutach miał już pierwszą okazję do zdobycia bramki. Paczuk ruszył na bramkę Konrada Jałochy i stanął z nim oko w oko. Chwile później został sfaulowany przez Marcina Biernata, który otrzymał drugą żółtą kartę w konsekwencji czerwoną.

Arbiter podyktował jedenastkę. Piłkę na wapnie ustawił Piotr Krawczyk i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Zaczęła się istna feta. Legionowianie dzielnie bronili dostępu do bramki rywala. Nawet przez dłuższy czas udało im się utrzymać futbolówkę na połowie rywala. Sędzia główny po trzech doliczonych minutach zakończył spotkanie przy wyniku 2:1 dla Legionovii.

To najlepszy w historii wynik naszej drużyny w rozgrywkach Pucharu Polski! Legionowianie meldują się 1/16 rozgrywek krajowego pucharu. Już w piątek losowanie o godzinie 12:00. Dowiemy się z kim nasza drużyna rozegra mecz pucharowy, który odbędzie się pod koniec października lub na początku listopada.

Legionovia Legionowo – GKS Tychy 2:1 (1:1)

Bramki: Daniel Gołębiewski 40′, Piotr Krawczyk 80′ – Hubert Adamczyk 18′.

Legionovia: Oliwer Wienczatek – Kacper Będzieszak, Kacper Górski, Daniel Choroś, Sebastian Weremko – Piotr Krawczyk, Patryk Koziara (87′ Luka Janković), Konrad Zaklika, Grzegorz Mazurek (65′  Kamil Wolski), Eryk Więdłocha – Daniel Gołębiewski (76′ Patryk Paczuk).

GKS Tychy: Konrad Jałocha – Mateusz Grzybek (77′ Maciej Mańka), Marcin Biernat, Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz – Hubert Adamczyk, Łukasz Bogusławski (86′ Edgar Bernhardt), Sebastian Grzeszczyk, Omar Montarde – Jakub Vojtuś.