Nieudany rewanż za Puchar

Legionovia Legionowo poległa na własnym stadionie z Rozwojem Katowice 0:1 w ramach 11. Kolejki 2 Ligi Centralnej.

Legionovia od początku spotkania chciała jak najbardziej uprzykrzyć życie zawodnikom z Katowic. Już w 8 minucie spotkania Janusiński miał sytuacje do strzelenia bramki, lecz jego strzał z główki okazał się zbyt lekki dla Solińskiego. Parę minut później Sebastian Czapa zamiast podać do wychodzącego na dogodną pozycje Janusińskiego ten oddał strzał, który nie sprawił problemów golkiperowi gości. Po tej akcji legionowianie zaczęli bronić własnego pola karnego. Pierwszą do strzelenia bramki miał pomocnik gości, który wbiegł między obrońców Novii ale jego groźne uderzenie zdołał wybronić Smyłek. W kolejnej akcji Rozwój gdzie zawodnikowi odbiła się piłka przed nogą a ten z pierwszej piłki oddał bardzo groźny strzał na bramkę gospodarzy, który przeleciał ponad bramką. Bezbrakowym remisem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Jeden błąd i karny

Legionowianie chcieli zacząć drugą część spotkania od mocnego uderzenia. Już na początku drugiej połowy piłkę do siatki mógł wpakować Stromecki po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego ale jego uderzenie minimalnie przeleciało obok bramki rywali. Parę minut później ten sam zawodnik chciał zaskoczyć bramkarza strzałem z woleja, lecz jego uderzenie poleciało ponad bramką. Po tej akcji gra toczyła się przeważnie w środku pola. Widowisko traciło jakość po nie udanych zagraniach oraz źle wyprowadzanych akcjach. Z kontrą wychodzą Katowiczanie, zawodnik oddaje strzał na bramkę i zawodnik Goropevsek odbija ręką piłkę a sędzia odgwizduje rzut karny, który pewnie wykorzystuje napastnik Żak. Jak sam trener przyznał, Legionovia grała w niedzielnym spotkaniu na 20-30%. Spotkanie zakończyło się pierwszą porażką legionowian na własnym stadionie.