Legionovia Legionowo zyskała kolejnego doświadczonego zawodnika! Jest nim Marcin Burkhardt, który od nowego sezonu założy barwy legionowskiego klubu.

34-letni pomocnik najbardziej znany jest z występów w warszawskiej Legii z którą w sezonie 2005/06 zdobył Mistrzostwo Polski. Sam zawodnik jest wychowankiem Olimpii Poznań. Swoją karierę seniorską rozpoczął w Amice Wronki gdzie z rezerw przebił się do pierwszego zespołu tego klubu.

Następnie przyszedł czas na Legię Warszawa z którą jak wspomnieliśmy zdobył mistrzostwo i raz Puchar Polski. Po tej przygodzie przeniósł się do Szwedzkiego IFK Norrkoping gdzie spędził dwa sezony. Potem przyszedł czas na ukraiński Metalist Charków.

Po rundzie jesiennej w tym klubie wrócił do Polski gdzie przez trzy sezony reprezentował barwy Jagiellonii Białystok. Z tym zespołem pomocnik zdobył Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Po tych sukcesach wyjechał do Azerbejdżanu gdzie grał w Simurq Zaqatala. Potem znów wrócił do ojczyzny gdzie rozgrywał mecze w Miedzi Legnica.

Następnie występował dwa sezony w bułgarskim Czerno More Warna zdobywając Puchar Bułgarii. Dwa lata temu grał w norweskim Ullensaker/Kisa IL. Potem reprezentował barwy Pogoni Siedlce. Ostatni jego klub to Motor Lublin w którym wystąpił 14 razy i zdobył 2 bramki.

Witamy w zespole Marcin!

Odsłony: 4811

Dodaj komentarz