Legionovia wciąż bez zwycięstwa

Legionovia Legionowo przegrała kolejne spotkanie sparingowe, tym razem lepszym zespołem okazał się Dolcan Ząbki wygrywając 3:1.

Legionowianie od początku spotkania chcieli uderzyć z impetem w drużynę z Ząbek, lecz to Dolcan przejął inicjatywę. Wiele akcji Legionovii było łatwo niwelowane przez doskonale grającą obronę Dolcanu i wiele problemów sprawiało Legionovii rozegranie jakiejkolwiek akcji. Gospodarze strzelili pierwszą bramkę i wszystko wskazywało na to, że nie skończy się na jednej bramce straty. Tak tez się stało. Po pierwszej połowie drużyna z Ząbek wygrywała 3:0 z Legionovią i trener Pevnik nie był zadowolony z przebiegu spotkania.

W kolejnej odsłonie pojawiło się dwóch testowanych zawodników, jeden chorwacki obrońca Bielkanović oraz napastnik Dominik Płaza. Drugi skład jaki wstawił trener Robert Pevnik okazał się o niebo lepszy od swoich poprzedników stawiając zacięty obór pierwszoligowcowi. Legionowianie atakowali raz za razem i sam trener zapewniał, że na pewno padnie bramka dla jego drużyny, nie mylił się bo pod koniec spotkania do bramki Dolcanu futbolówkę umieścił testowany zawodnik Dominik Płaza. Spotkanie zakończyło się niekorzystnym wynikiem dla Legionovii 3:1.

Wypowiedź trenera Pevnika po spotkaniu z Dolcanem:

Przed spotkaniem w Kobyłce bardzo ciężko pracowaliśmy. Ćwiczyliśmy stałe fragmenty ponieważ sądziliśmy, że to będzie recepta na sukces w tym sparingu. Niestety w drużynie zabrakło komunikacji, która pojawiła się dopiero w drugiej połowie. Tracimy bramki z kontrataków a to pokazuje jak bardzo mamy zdekoncentrowaną obronę. W drugiej połowie bardzo pozytywnie zgrali się młodzi piłkarze. Pokazali, że mają kwalifikacje na grę na tym poziomie rozgrywek na którym obecnie jesteśmy. W kadrze jest bardzo duża konkurencja i zawodnicy mają o co walczyć by grać w Legionovii Legionowo na rundę wiosenną.