KS Legionovia Legionowo

Kolejna wygrana! Pniemy się w górę.

Dzisiejszy mecz KS Legionovia KZB Legionowo wygrała 3:2 z LKS Nadwiślan Góra. Bramki dla gospodarzy zdobywali: Łukasz Kopka, Omar Monterde i Marcin Kozłowski!

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały, aż tak dużych emocji, gra toczyła się przede wszystkim w środku pola, a zawodnicy nie tworzyli sobie stuprocentowych sytuacji. Sytuacja się zmieniła kiedy w 19 minucie gola dla Legionovii zdobył Łukasz Kopka. Drużyna gości dążyła do zmiany wyniku, co mogło wydarzyć się już 3 minuty później, jednak mimo groźnej sytuacji w polu karnym piłkę złapał Mikołaj Smyłek. W 34 minucie rzut wolny sprzed pola karnego wywalczył Rafał Jankowski, jednak wykonując trafił w mur. Dalsza część pierwszej połowy była ciągłą wymianą podań, które nie były na tyle dokładne, aby zmienić wynik na koniec pierwszej połowy. Zawodnicy schodzili do szatni z jednobramkową przewagą Legionovii.

Druga połowa przyniosła znacznie więcej emocji niż pierwsza, przejawiało się to nie tylko na boisku, ale również na ławkach trenerskich. W 53 minucie po zagraniu ręką Sebastiana Milewskiego, został odgwizdany rzut karny dla zespołu gości. Znakomicie wykorzystał go Artur Pląskowski zmieniając wynik na 1:1. Po zamieszaniu w polu karnym, do rzutu wolnego podszedł Omar Monterde, który  technicznym strzałem zdobył kolejną bramkę dla drużyny z Legionowa. Dalsza gra obydwu drużyn była ciągła wymianą ciosów. W 88 minucie padł kolejny gol, zdobywcą bramki był Marcin Kozłowski, który schodząc z lewego skrzydła, zszedł na prawą nogę i uderzył piłkę po długim słupku. Bramkarz był bez szans. Bramkę na 3:2 w doliczonym czasie gry zdobył Dawid Ogrocki.

Tekst: Anna Szmelak; Foto: Damian Kujawa