Kolejna porażka na wyjeździe. Legia II – Legionovia 3:1

W meczu 29. kolejki III ligi Legionovia przegrała z rezerwami Legii Warszawa 3:1. Jedyną bramkę dla biało-żółto-czerwonych zdobył Andrzej Trubeha.

Obie ekipy przed tym pojedynkiem znały się jak „łyse konie”. Było to już czwarte spotkanie Legii II i Legionovii w tym sezonie.

Wojskowi rozpoczęli rywalizację od dwóch mocnych uderzeń, bowiem po 11 minutach było… 2:0 dla gospodarzy. Najpierw w 5. minucie piłkę w siatce umieścił Yehor Matsenko. Później Jana Krzywańskiego pokonał Damian Warchoł. Legionovia odpowiedziała trafieniem kontaktowym Andrzeja Trubehy w 32. minucie gry. Chwilę po tej bramce bliski gola wyrównującego był Marcin Kluska. Wynik do przerwy nie uległ jednak zmianie. W drugiej połowie to legioniści podwyższyli prowadzenie. Mniej więcej na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Damian Warchoł, ustalając tym samym wynik meczu na 3:1.

W tym roku podopieczni trenera Pirosa nie radzą sobie najlepiej na wyjazdach. Była to czwarta kolejna ligowa porażka Novii w roli gości. Legionowianie wciąż zajmują 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 52 pkt. Strata do wiceliderów z Nowego Dworu Mazowieckiego wzrosła jednak do 6 oczek, a dodatkowo do walki o końcowe podium włączyła się Unia Skierniewice (49 pkt. na koncie). Już za tydzień natomiast (w sobotę 22 maja) do Legionowa zawita lider z Grodziska Mazowieckiego. Początek starcia pomiędzy Legionovią a Pogonią o godz. 15:00. Będzie to pierwsze spotkanie od dłuższego czasu z udziałem kibiców. Więcej informacji o wydarzeniu i sprzedaży biletów już wkrótce. #NoviaDawaj

Legia II Warszawa – Legionovia Legionowo 3:1 (2:1)

Bramki: Y. Matsenko (5′), D. Warchoł (11′, 74′) – A. Trubeha (32′)

Legia II: Tobiasz – Matsenko, Mosór, Pruchnik, Kwiatkowski (82′ Cichocki), Kurowski, Ciepiela (86′ Gościniarek), Konik, Warchoł, Włodarczyk (46′ Kamiński), Barnowski (55′ Kwietniewski). Trener: Tomasz Sokołowski.

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Karabin, Mroczek (64′ Papazjan), Koziara, Zjawiński (72′ Dobrogost), Bajdur, Kluska (84′ Lewandowski), Trubeha. Trener: Michał Piros.

Żółte kartki: Kluska, Papazjan.

Sędzia: Paweł Gwiazda (Ciechanów).