Wygrana w meczu na szczycie! Legionovia – Pilica 3:1

W minioną sobotę Legionovia w meczu na szczycie 9. kolejki podejmowała wicelidera, Pilicę Białobrzegi. Nasi ulubieńcy zwyciężyli 3:1, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

Piłkarzom obu ekip przyszło toczyć bój w niesprzyjających warunkach atmosferycznych z powodu ciągłych i obfitych opadów deszczu. Mimo to zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Beniaminek z Białobrzegów udowodnił natomiast, że jego pozycja w tabeli nie jest dziełem przypadku.

Przyjezdni całkiem dobrze rozpoczęli sobotnią potyczkę, starając się przejąć kontrolę oraz narzucić wysokie tempo i swój styl gry. Pierwsze 30 minut to optyczna przewaga Pilicy. Novia w 20. minucie spotkania mogła jednak otworzyć wynik po uderzeniach Bartosza Mroczka oraz Michała Bajdura. Legionowianie objęli prowadzenie, tyle że 13 minut później. Bramkarza rywali po rzucie rożnym i strzale głową pokonał Konrad Zaklika. Do przerwy 1:0.

Dwadzieścia minut po zmianie stron szkoleniowiec gości przeprowadził potrójną zmianę, co przyniosło natychmiastowy efekt w postaci gola autorstwa Jana Imiołka. Nasz zespół odpowiedział jednak błyskawicznie i w 68. minucie rywalizacji ponownie objął prowadzenie. Świetną akcję po podaniu Patryka Koziary wykończył Dariusz Zjawiński. Pilica do końca walczyła o bramkę wyrównującą. Bliski powodzenia po uderzeniu z rzutu wolnego był Konrad Paterek. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę. W doliczonym czasie biało-żółto-czerwoni postawili kropkę nad „i”. Sebastian Szerszeń zagrał z prawej strony w pole karne, gdzie był Daniel Smuga. Ten z kolei uprzedził jednego z defensorów przeciwnika i zaliczył premierowe trafienie w barwach Novii. Na tablicy wyników 3:1 dla gospodarzy!

W następnej kolejce podopiecznych trenera Pirosa czeka dość daleki wyjazd do Giżycka. Pojedynek Mamr z Legionovią w sobotę 25 września o 16:00.