Weekendowe występy młodzieży

Młodzież KS Legionovia Legionowo rozgrywała w weekend swoje spotkania. O kilku z nich piszemy poniżej.

W sobotę o 12:00 rocznik 1998 podejmował KS Ursus Warszawa. Spotkanie zakończyło się wygraną zespołu z Parkowej 1:0.

Podstawowy skład: Andrzej Ciesielski – bramkarz, Rafał Choszcz – obrońca, Marcin Kłos – obrońca, Filip Broszczak – obrońca, Bartosz Zakrzewski – obrońca, Sebastian Milewski – pomocnik, Jakub Bawoł – pomocnik, Mikołaj Kozioł – pomocnik, Radosław Śledziewski – pomocnik, Kamil Świderski – pomocnik, Cyprian Jaśkowski – napastnik.

Rezerwowi: Sebastian Kowalski – napastnik, Karol Lewiński – obrońca, Mateusz Śliwiński – obrońca.

Zdobywca jedynego gola w tym meczu był Radosław Śledziewski, asystował mu Sebastian Milewski.

Trener Mariusz Śledziewski tak podsumował to spotkanie: Udało nam się dość szczęśliwie wygrać bardzo ważny mecz, strzelając decydującego gola w doliczonym czasie gry. Drużyna gości należy do rywali, z którymi gra się niesłychanie ciężko. Rywale wyraźnie skupiali się przede wszystkim na destrukcji i obronie własnej bramki, nie angażując się zbytnio w akcje ofensywne. Było widać, że zespół z Warszawy przyjechał z założeniem wywiezienia z Legionowa remisu. Przez cały mecz mój zespół kontrolował grę. Mieliśmy jednak duży problem za sforsowaniem zmasowanej obrony rywali. Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych okazji, ale w decydujących momentach brakowało koncentracji. Dodatkowo, słabo dysponowany „okrojony” skład sędziowski, znacznie utrudniał nam zadanie, konsekwentnie odgwizdując bardzo wątpliwe pozycje spalone. To co tydzień temu w Siedlcach los nam odebrał, gdy straciliśmy punkt w ostatniej minucie, tym razem zwrócił z nawiązką dając trzy punkty. I właśnie dlatego piłka nożna jest tak wspaniałą grą.

W niedziele swoje spotkanie rozegrały roczniki 2003A, 2001, 2003B.

Drużyna rocznika 2003 A podejmowała u siebie Dolcan Ząbki. Niestety spotkanie zakończyło się porażką 3:4.

Po spotkaniu trener Sebastian Dzisiewicz powiedział: Moi zawodnicy w sobotę kibicowali polskim piłkarzom ale w niedzielę postanowili niestety zagrać jak Niemcy. Chociaż wynik układał się inaczej jak w meczu pierwszej reprezentacji, to chłopcy pokazali jak zdominować przeciwnika, jak ładnie operowć piłką, jak stworzyć mnóstwo dogodnych sytuacji…i przegrać mecz. Rozpoczęliśmy bardzo ofensywnie, nie schodząc z połowy przeciwnika, mieliśmy bardzo dogodne okazje na otworzenie wyniku, a jeden wypad Dolcanu pod naszą bramkę dał im rzut rożny i w kosekwencji przypadkową bramkę po zamieszaniu w polu karnym. Cały czas mieliśmy inicjatywę w grze, odrobiliśmy straty do przerwy i wyszliśmy na prowadzenie równo z gwizdkiem na przerwę. Po przerwie pokazaliśmy w ofansywie jak zaprzepaścić 5-6 doskonałych sytuacji na powiększenie prowadzenia, a potem rozdaliśmy prezenty w obronie i z 2:1 zrobiło się szybko 2:3. Doprowadziliśmy do wyrównania i mieliśmy jeszcze niewykorzytaną sytuację sam na sam z brakmarzem. To wszystko zemściło się na 2min. przed końcem spotkania, choć bardziej trzeba w tym upatrywać kolejnego prezentu od moich obrońców i bramkarza. Jeśli myśli się o zwycięstwie, grając z tak niebezpiecznym przeciwnikiem jak Dolcan, który bezlitośnie wykorzysta każdy prezent w defensywie, nie można sobie dodatkowo pozwolić na nie wykorzystanie tak wielu sytuacji do strzelenia goli. Piłka ma bawić i sprawiać radość, a wszystko zaczyna się od treningu, dlatego żeby nie smucić się z porażek w meczach do wygrania, paru zawodników oprócz intensywnej nauki techniki musi zacząć pracować nad koncentracją i skupieniem zarówno w treningu jak i meczach.

Podstawowy skład: Krzywański – Lewtak, Baraniecki, Bednarek, Zglinicki, Piątkowski, Powała, Mróz, Zalewski

Rezerwowi: Olejniczak, Żołek, Jasiszczak, Pierzchalski, Mazurek, Kuligowski, Bembas, Kraszewski, Turkowski

Strzelcy bramek: 4min 0-1 , 21 min 1-1 Lewtak, 30min 2-1 Zglinicki, 38min 2-2, 45min 2-3, 47min 3-3 samobój, 58min. 3-4

Podopieczni trenera Grzegorza Białka wygrali 2:0 z Józefovią Józefów.

Podstawowy skład: Olczak B, Kamiński D, Sawicki P, Poznański K, Lewandowski J, Suska D, Sejdak G, Łapinski A, Pawłowski B, Rosiak D, Biliński K

Rezerwowi: Śmietanka O, Wojtecki K, Litke K, Chojnacki M

Strzelcy bramek: Lewandowski Jacek, Biliński Karol

Asysty: Rosiak Dominik

Mateusz Pryciak poprowadził swoich podopiecznych do zwycięstwa. Rocznik 2003B wygrał aż 7:0 z Mewą Krubin.

Podstawowy skład: 1. Karol Zaremba, 2. Kacper Żołek, 3. Kuba Reszka, 4. Łukasz Wiśniewski, 5. Kacper Krawiec, 6. Krzysztof Krawczyk, 7. Mateusz Turkowski, 8. Karol Pierzchalski, 9. Kuba Bembas

Rezerwowi: 12. Jan Zieliński, 10. Michał Orlikowski, 11. Kacper Dąbrowski, 13. Dariusz Biernacki, 14. Kacper Jasiszczak, 15.Michał Kiliś, 16. Dominik Czapliński, 17. Bartek Węgłowski, 18. Bartek Szulc

Strzelcy bramek: Krzysztof Krawczyk, Karol Pierzchalski, Kacper Żołek, Mateusz Turkowski (x3), Kuba Bembas