Passa podtrzymana! Legionovia – Legia II 3:1

W pierwszym meczu w ramach grupy mistrzowskiej Legionovia pokonała w sobotnie południe rezerwy Legii Warszawa 3:1. Było to piąte zwycięstwo z rzędu biało-żółto-czerwonych.

Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla legionowian. W 5. minucie gospodarze egzekwowali rzut rożny, a piłkę do siatki skierował Andrzej Trubeha po wcześniejszym uderzeniu głową Daniela Chorosia. Minutę później było już 2:0! Sytuację sam na sam z bramkarzem Legii wykorzystał Bartosz Mroczek. Novia grała jak w transie i w 24. minucie zdobyła kolejną bramkę. Na listę strzelców wpisał się Dariusz Zjawiński. Wynik do przerwy mógł być jeszcze bardziej okazały, bowiem doskonałych okazji nie wykorzystali tym razem Zjawiński i Trubeha. Tak czy inaczej, pierwsza połowa to prawdziwy popis gry Legionovii.

Druga część rywalizacji oczywiście nie była już tak spektakularna, ale gospodarze kontrolowali to, co działo się na boisku. Legionistom udało się jednak zdobyć gola honorowego, a dokonał tego tuż przed końcowym gwizdkiem Damian Warchoł.

Fantastyczna passa ekipy trenera Pirosa została podtrzymana, dzięki czemu Novia umocniła się na drugiej pozycji w tabeli. W sobotę 10 kwietnia o godz. 17:00 pora na kolejne wyzwanie i… mecz na szczycie. Nasi ulubieńcy udadzą się do Grodziska Mazowieckiego i zmierzą się z liderującą Pogonią, która w tej kolejce zremisowała z Polonią Warszawa 3:3. Strata do naszego najbliższego rywala zmalała zatem do 5 punktów.

Legionovia Legionowo – Legia II Warszawa 3:1 (3:0)

Bramki: A. Trubeha (5′), B. Mroczek (6′), D. Zjawiński (24′) – D. Warchoł (90′)

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś (90′ Worach), Barański, Koziara, Zjawiński (76′ Dobrogost), Kluska, Bajdur (90′ Turkowski), Mroczek (81′ Lewandowski), Trubeha (90′ Papazjan). Trener: Michał Piros.

Legia II: Tobiasz – Lewczuk, Wojtysiak (78′ Kwiatkowski), Yaxshiboyev, Ciepiela, Gościniarek (46′ Skwierczyński), Pruchnik, Cholewiak, Cielemęcki (70′ Cichocki), Warchoł, Kurowski. Trener: Tomasz Sokołowski.

Żółte kartki: Koziara – Lewczuk, Yaxshiboyev.

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce).