Lider pokonany! Legionovia – Pogoń 3:1 [BRAMKI]

W pełnym dramaturgii i emocji spotkaniu 30. kolejki III ligi Legionovia lepsza od lidera z Grodziska. Gospodarze pokonali Pogoń 3:1!

Dzięki złagodzeniu epidemicznych obostrzeń był to pierwszy mecz od długiego czasu z udziałem części kibiców. Mimo deszczowej aury w sobotnie popołudnie na Parkowej pojawiła się spora grupa fanów.

Novia już w 2. minucie gry mogła objąć prowadzenie. Uderzenie po ziemi Andrzeja Trubehy przeleciało jednak tuż obok słupka. Legionowianie często gościli w polu karnym przeciwników. Ci także w miarę upływu czasu coraz częściej dochodzili do głosu w ofensywie. W 33. minucie faulowany w obrębie „szesnastki” był Trubeha i sędzia Trochimiuk zdecydował o ukaraniu defensora Pogoni, Jakuba Kołaczka, czerwoną kartką. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Patryk Koziara i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Drugą część rywalizacji lepiej rozpoczęła drużyna Pogoni. Chwilę po zmianie stron Legionovię przed utratą gola ochronił słupek. W 60. minucie przyjezdni otworzyli wynik spotkania po bardzo dobrze wykonanym rzucie wolnym Michała Wrzesińskiego. Biało-żółto-czerwoni próbowali atakować i wykorzystać w końcu grę w przewadze. Udało się to w 77. minucie, gdy do siatki po strzale głową trafił Dariusz Zjawiński. Od tego momentu podopieczni trenera Pirosa nabrali wiatru w żagle. Przyniosło to efekt w samej końcówce sobotniego pojedynku. Na listę strzelców wpisali się Piotr Bujak w 89. minucie i Andrzej Trubeha w doliczonym czasie gry. Trzy punkty zostały w Legionowie!

To była ponownie piorunująca końcówka w wykonaniu naszych ulubieńców. Novia wciąż plasuje się na 3. miejscu w tabeli z dorobkiem 55 punktów na koncie. Strata do drugiego Świtu wynosi 6 punktów, do liderującej Pogoni natomiast 13 punktów. Do rozegrania pozostało jeszcze 5 kolejek. Najbliższe wyzwanie to wyjazd do Warszawy na starcie z Polonią. Ten mecz już w sobotę 29 maja o godz. 19:11. #NoviaDawaj

Legionovia Legionowo – Pogoń Grodzisk Maz. 3:1 (0:0)

Bramki: D. Zjawiński (77′), P. Bujak (89′), A. Trubeha (90′) – M. Wrzesiński (60′)

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Lewandowski (71′ Karabin), Mroczek (71′ Papazjan), Koziara, Bajdur (90′ Dobrogost), Zjawiński, Kluska, Trubeha. Trener: Michał Piros.

Pogoń: Przyrowski – Broniarek, Zembrowski, Łoś, Maślanka, Kołaczek, Jaroń (89′ Urbański), Kobiera, Lisowski, Wrzesiński, Jean Franco. Trener: Krzysztof Chrobak.

Żółte kartki: Mroczek, Koziara, Kluska, Trubeha (Legionovia).

Czerwona kartka: Kołaczek (Pogoń).

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).