KS Legionovia Legionowo

Horror z happy endem! Legionovia – Broń 1:0 [BRAMKA, ZDJĘCIA, TABELA]

W sobotę 2 października Legionovia podejmowała u siebie Broń Radom. Podopieczni trenera Pirosa po raz kolejny w tym sezonie pokazali charakter. Nasz zespół zwycięstwo 1:0 zawdzięcza trafieniu Michała Bajdura w ostatniej akcji spotkania.

Pierwsze 30 minut starcia mogło się podobać postronnym kibicom piłki nożnej. Obie ekipy były nastawione ofensywnie i stwarzały sobie sporo sytuacji podbramkowych. Później obraz meczu uległ zmianie za sprawą dwóch czerwonych kartek dla przyjezdnych. W 34. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Matheus Diaz. Na kwadrans przed końcem taki sam los spotkał Eliana de la Nueza. Grająca w osłabieniu Broń była bardzo dobrze zorganizowana w defensywie. Nasi ulubieńcy znaleźli jednak sposób na szczelną obronę gości. W ostatniej akcji meczu z prawej strony w pole karne dośrodkował Adam Waszkiewicz. Piłkę opanował Artur Balicki i wycofał ją do Michał Bajdura. „Bajdi” precyzyjnym strzałem z 15. metra pokonał golkipera radomszczan i wprawił w stan euforii stadion przy Parkowej. Trzy punkty zostały w Legionowie!

Dzięki kolejnej wygranej i korzystnym wynikom w pozostałych spotkaniach Novia powiększyła przewagę nad resztą stawki i umocniła się na fotelu lidera rozgrywek. Najbliższa potyczka w niedzielę 10 października w Łowiczu. Rywalizacja Pelikana z Legionovią rozpocznie się w samo południe.