Deszczowe zwycięstwo! Legionovia – Unia Skierniewice 4:2 [BRAMKI, ZDJĘCIA]

W sobotę 12 czerwca Legionovia podejmowała na własnym boisku Unię Skierniewice w ramach 33. kolejki III ligi. Gospodarze zwyciężyli 4:2!

Spotkanie toczyło się w deszczowej aurze. Tuż przed meczem nad Legionowem rozpętała się burza z obfitymi opadami. Mimo ulewy piłkarze obu ekip pojawili się na murawie punktualnie o 15:00.

Biało-żółto-czerwoni bardzo dobrze rozpoczęli sobotnią rywalizację. W 14. minucie do siatki trafił Michał Bajdur. Nieco ponad 10 minut później faulowany w polu karnym był Andrzej Trubeha, a „jedenastkę” na gola pewnie zamienił Patryk Koziara. Ostatnie słowo w pierwszej części gry należało jednak do przyjezdnych. W 38. minucie Adrian Dudziński z bliskiej odległości pokonał Pawła Błesznowskiego. Do przerwy 2:1.

Początek drugiej połowy to przewaga Legionovii, która była bliska podwyższenia prowadzenia po groźnych strzałach z dystansu Dariusza Zjawińskiego i Kacpra Kaczorowskiego. W 69. minucie zrobiło się jednak 2:2 – po raz kolejny za sprawą Dudzińskiego, który popisał się naprawdę ładnym uderzeniem głową. Nasi ulubieńcy ponownie pokazali jednak charakter i bardzo szybko odpowiedzieli drugą bramką Koziary w 76. minucie. Tuż przed końcem wynik meczu na 4:2 ustalił Marcin Kluska.

Z Legionovią w tym sezonie nie można się nudzić! Nasza drużyna przełamała także złą serię w starciach z Unią. Poprzednie dwa pojedynki kończyły się przekonującymi zwycięstwami skierniewiczan. Do końca sezonu pozostały tylko dwie kolejki. Najbliższe wyzwanie już jutro w środę 16 czerwca. Podopieczni trenera Pirosa udadzą się do Białegostoku, gdzie zmierzą się z rezerwami Jagiellonii. Pierwszy gwizdek o godz. 17:00. Spotkanie będzie transmitowane na Youtube na kanale JagaTV. #NoviaDawaj

Legionovia Legionowo – Unia Skierniewice 4:2 (2:1)

Bramki: M. Bajdur (14′), P. Koziara (26′ – k., 76′), M. Kluska (90′) – A. Dudziński (38′, 69′)

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Karabin, Mroczek (90′ Lewandowski), Koziara, Bajdur, Zjawiński (74′ Papazjan), Kluska, Trubeha (82′ Witecki). Trener: Michał Piros.

Unia: Skrzypek – Wojciechowski (78′ Jasiński), K. Kowalczyk, Makuch, Karasek, Łojszczyk, Czarnecki, Dudziński, Wilanowski (65′ Waśniowski), Dzięgielewski, Kłąb (84′ R. Kowalczyk). Trener: Rafał Smalec.

Żółte kartki: Papazjan – Czarnecki.

Sędzia: Dawid Wiśniewski (Olsztyn).