KS Legionovia Legionowo

Derby ponownie dla Świtu. Świt – Legionovia 1:0

Drugie w tym sezonie derby regionu ponownie zakończyły się zwycięstwem Świtu. Nowodworzanie pokonali na własnym boisku Legionovię 1:0.

Do składu Novii po 2 meczach pauzy spowodowanej urazem powrócił Dariusz Zjawiński. Trener Piros nie mógł jeszcze skorzystać z usług wciąż kontuzjowanego Karola Barańskiego.

Pierwsza część spotkania była dość wyrównana i obie ekipy stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji. Po stronie Legionovii najlepsze okazje miał Andrzej Trubeha. Niespełna kwadrans po zmianie stron to gospodarze zdobyli, jak się później okazało, jedyną bramkę w tym meczu. W 59. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Radosław Kamiński. Kilka minut później drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Mateusz Długołęcki i Świt przez niemal pół godziny musiał grać w osłabieniu. Novia nie potrafiła jednak niestety wykorzystać gry w przewadze i ostatecznie 3 punkty zostały w Nowym Dworze.

Środowa porażka w derbach oznacza, iż Świt zamienił się miejscami w tabeli z Legionovią. Biało-żółto-czerwoni po 28 rozegranych meczach plasują się na 3. pozycji z dorobkiem 52 punktów. Już jutro początek gier rewanżowych w grupie mistrzowskiej. Nasi ulubieńcy po raz 4. w tym sezonie zmierzą się z Legią II Warszawa. Początek meczu w sobotę o godz. 12:00 w Legia Training Center. #NoviaDawaj

Świt Nowy Dwór Maz. – Legionovia Legionowo 1:0 (0:0)

Bramki: R. Kamiński (59′)

Świt: Lemanowicz – Kamiński, Cuch, Długołęcki, Cieślak, Kuźma (84′ Kwiatkowski), Sosnowski, B. Michalik, Wiśniewski, Ciach, Bykowski (83′ Drewnowski). Trener: Mariusz Miecznikowski.

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Karabin, Mroczek (76′ Papazjan), Koziara, Zjawiński, Bajdur, Kluska, Trubeha. Trener: Michał Piros.

Żółte kartki: Długołęcki x2 – Bajdur, Bujak, Karabin.

Czerwona kartka: Długołęcki (za 2 żółte).

Sędzia: Piotr Rzucidło (MZPN).