Derby na remis. Świt – Legionovia 2:2 [Bramki]

W sobotnie popołudnie Legionovia mierzyła się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Derby tym razem bez rozstrzygnięcia. Pojedynek zakończył się remisem 2:2.

Gospodarze już na początku rywalizacji zadali dwa celne ciosy. Najpierw w 5. minucie do siatki trafił Arkadiusz Gajewski. Kilka chwil później natomiast świetnym uderzeniem popisał się Marcel Bykowski. Mogło się wydawać, że Legionovia jest na deskach, ale biało-żółto-czerwoni nie zamierzali kapitulować i coraz lepiej radzili sobie na boisku w Nowym Dworze. Podopieczni trenera Pirosa dość szybko zdobyli bramkę kontaktową za sprawą strzału Michała Bajdura sprzed pola karnego. Była 22. minuta gry. Obie ekipy miały swoje szanse na zmianę wyniku, ale ostatecznie Świt schodził do szatni z jednobramkową zaliczką.

Kilka minut po przerwie Novia była bliska wyrównania po uderzeniu głową Dariusza Zjawińskiego. Bardzo dobrą interwencję w tej sytuacji zaprezentował jednak golkiper nowodworzan, Jakub Lemanowicz. Mimo optycznej przewagi legionowianie przez długi czas nie stworzyli sobie dogodnej okazji do zdobycia gola. Nadeszła jednak w końcu 79. minuta. Bartosz Mroczek zauważył czekającego na piłkę tuż przed „szesnastką” Patryka Koziarę, a ten technicznym i mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Świtu. Legionovia doprowadziła do remisu 2:2 i taki też rezultat utrzymał się do końca spotkania.

Naszym ulubieńcom niewątpliwie należą się brawa za odwrócenie losów meczu. Czasu na odpoczynek i regenerację nie ma zbyt dużo, bowiem następna kolejka już w środku tygodnia. W najbliższą środę 18 sierpnia do Legionowa zawita Ursus Warszawa. Pierwszy gwizdek o godz. 17:00. Widzimy się na Parkowej!