Bezlitosna skuteczność! Jagiellonia II – Legionovia 1:5

Legionovia w środowe popołudnie zmierzyła się w Białymstoku z rezerwami Jagiellonii w przedostatniej kolejce sezonu. Podopieczni trenera Pirosa okazali się do bólu skuteczni i odnieśli spektakularne zwycięstwo 5:1!

Novia wystąpiła wczoraj w eksperymentalnym zestawieniu. Szansę od pierwszej minuty otrzymało kilku młodzieżowców. Cały mecz rozegrał m.in. 16-letni Sebastian Gołąb, dla którego był to drugi oficjalny występ w biało-żółto-czerwonych barwach.

Pierwsza połowa była dość wyrównana i obie ekipy nie stwarzały sobie wielu dogodnych sytuacji. Prawdopodobnie kluczowe dla losów rywalizacji okazało się ostatnich kilka minut przed zejściem do szatni. W 41. minucie Piotr Dobrogost otworzył worek z bramkami, decydując się na precyzyjny strzał z dystansu. Kilka minut później Novia podwyższyła na 2:0 po trafieniu Dawida Papazjana.

W przerwie trener Michał Piros dokonanał kilku roszad. Na boisko wybiegli Bartosz Mroczek, Piotr Bujak, Marcin Kluska i Michał Bajdur. Dziesięć minut po zmianie stron na murawie zameldował się także Krzysztof Witecki, który chwilę później umieścił piłkę w siatce i było już 3:0. W 63. minucie Michał Bajdur pewnie wykonał rzut karny i bramkarz gospodarzy musiał po raz czwarty wyciągać piłkę z bramki. Niespełna 20 minut po tym zdarzeniu swoje małe chwile radości mieli białostoczanie dzięki, jak się ostatecznie okazało, honorowemu trafieniu Jakuba Jarmołowicza. Ostatnie słowo w tym pojedynku należało jednak do naszych ulubieńców. W 88. minucie gola zdobył Marcin Kluska po fantastycznej, zespołowej akcji w stylu tiki-taki. Na tablicy wyników 5:1 dla gości!

W końcówce rozgrywek legionowianie prezentują bardzo dobrą formę. W trzech ostatnich spotkaniach Legionovia zgarnęła komplet punktów i strzeliła aż 15 goli! Liczymy na podtrzymanie takiej dyspozycji także w ostatnim meczu sezonu. Ten już w najbliższą sobotę 19 czerwca w Legionowie. Przed nami derby ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Pierwszy gwizdek o godz. 16:00. Obecność obowiązkowa! #NoviaDawaj

Jagiellonia II Białystok – Legionovia Legionowo 1:5 (0:2)

Bramki: J. Jarmołowicz (82′) – P. Dobrogost (41′), D. Papazjan (45′), K. Witecki (56′), M. Bajdur (63′ – k), M. Kluska (88′).

Jagiellonia II: Gostomski – Huczko, Czerech (46′ Chmielewski), Żukowski, Płoszkiewicz, Jarmołowicz, Szczygieł (80′ Jarosz), Tymendorf, Mościcki (46′ Maciejuk), Karpiński (66′ Mabiala), Sakowicz (56′ Lutostański). Trener: Wojciech Kobeszko.

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski (46′ Mroczek), Gołąb, Choroś (46′ Bujak), Karabin, Dobrogost, Koziara (46′ Kluska), Zjawiński (46′ Bajdur), Turkowski (56′ Witecki), Lewandowski, Papazjan. Trener: Michał Piros.

Żółte kartki: Chmielewski – Turkowski.

Sędzia: Grzegorz Kujawa (Olsztyn).