Legionowskie rezerwy zakończyły ligowe zmagania w weekend 21-22 listopada. Drugi zespół Legionovii jednak nie próżnuje i w minioną sobotę (28 listopada) rozegrał dwa sparingi z: występującym w A-klasie Madziarem Nieporęt (1:2) i występującym w Lidze Okręgowej Rysiem Laski (5:2). Oba spotkania ocenił szkoleniowiec “Dwójki”, Sebastian Dzisiewicz, który jednocześnie podsumował minione tygodnie i przedstawił plany II zespołu na okres zimowy.

Sebastian Dzisiewicz, trener Legionovii II: Tymi sparingami rozpoczęliśmy serię gier kontrolnych, których rozegramy blisko dwadzieścia w okresie zimowym. Dlaczego tak dużo? Oprócz typowych sparingów, przygotowujących II drużynę do rundy wiosennej, sporą część meczów poświęcimy na wprowadzanie do gry seniorskiej zawodników z Akademii. To oni w ciągu kolejnych 2-3 lat zasilą szeregi I i II zespołu. Legionowska młodzież to przyszłość drużyn seniorskich Legionovii.

Tak było i w tych meczach. Zawodnicy występujący na co dzień w II zespole zostali podzieleni na dwie grupy, a u ich boku swoje pierwsze minuty na poziomie seniorskim rozegrali zawodnicy z roczników 2004, 2005 i 2006. Jestem bardzo zbudowany szczególnie debiutami zawodników z najmłodszych roczników. Był to dla nich pierwszy kontakt z piłką seniorską w warunkach meczowych i zaprezentowali się oni z bardzo dobrej strony.

Trenerzy Paweł Wasiak i Tomasz Wawrzyniak wykonują w tych kategoriach wiekowych świetną robotę, która w nieodległej przyszłości na pewno przyniesie zawodnikom i klubowi wymierne korzyści. Należy tu podkreślić, że już dziś II zespół Legionovii składa się w większości z wychowanków naszego klubu z rocznika 2003. W ostatnim meczu ligowym wystąpiło ich aż jedenastu.

Debiutanci, którzy zagrali w sobotnich sparingach na pewno dostaną swoje minuty w kolejnych grach, ale grupa nie jest jeszcze zamknięta. Każdy zawodnik ze wspomnianych roczników, który poważnie myśli o grze w piłkę oraz swoją postawą zasłuży na wyróżnienie, dostanie szansę sprawdzenia się z seniorami.

W monitoring i szkolenie naszych młodych graczy aktywnie włącza się także sztab trenerski I zespołu. Dodatkowym czynnikiem, za pomocą którego chcemy podnosić umiejętności zawodników z najstarszych roczników naszej Akademii będą już nie tylko treningi i mecze z II zespołem, ale od nowego roku również uzupełniające zajęcia treningowe pod okiem szkoleniowców I drużyny.

W każdym meczu sparingowym będziemy oczywiście grali o zwycięstwo, ale będzie to cel sam w sobie. Głównym założeniem tych spotkań będzie bowiem rozwój piłkarski naszych juniorów. Otrzymamy także odpowiedzi, czy zawodnicy będący dziś liderami II zespołu są już gotowi, by rywalizować o miejsca w meczowej “osiemnastce” w III lidze.

Odsłony: 901

Dodaj komentarz