KS Legionovia Legionowo

Okres przygotowawczy rocznika 95/96

Wyjątkowo długo jak na piłkę nożną trwał  w tym roku okres przygotowawczy dla drużyny rocznika ’96, który rozpoczął się 10 stycznia a pierwszy mecz ligowy zostanie rozegrany 3 bądź 4 maja.
W tym czasie drużyna Artura Lewandowskiego jednak nie próżnowała i rozegrała 11 spotkań kontrolnych podczas, których zmierzyła się z dziewięcioma ekipami seniorskimi oraz dwoma juniorskimi.
Patrząc na bilans tych spotkań można śmiało stwierdzić, iż drużyna ta wygrałaby ligę sparingów bo aż w dziesięciu spotkaniach juniorzy starsi Naszego klubu schodzili z boiska z tarczą a porażkę ponieśli jedynie w potyczce z młodszymi kolegami z Legionowa z rocznika ’98 jednak tamten mecz był rozgrywany w specyficznych okolicznościach.
Jeżeli chodzi o bilans bramkowy to robi on spore wrażenie gdyż stosunkiem 59-16 nie mogą pochwalić się nawet najlepsze drużyny ligowe no ale w końcu to tylko sparingi.
Oto kilka słów o tych meczach od trenera Artura Lewandowskiego: „W większości spotkań prezentowaliśmy się naprawdę bardzo solidnie a przede wszystkim miało to miejsce w meczach z najbardziej wymagającymi rywalami co w kontekście spotkań ligowych może napawać optymizmem. Były oczywiście też mecze, w których wygraliśmy przy małym udziale szczęścia ale zawsze było to poparte maksymalnym zaangażowaniem w przynajmniej w jedną z połów bo żaden mecz oprócz tego z Legionovią ’98 gdzie mieliśmy tylko 9 swoich ludzi i to kilku z gorączką nie był rozegrany totalnie słabo.
Chłopaki chcą pracować i widać to na treningach gdzie nie boją się zajęć z dużą intensywnością co jak wiadomo może tylko w  przyszłości zaprocentować.
Uważam, że w rok chłopaki zrobili bardzo duży postęp i wielką niesprawiedliwością jest to, że musimy dziś walczyć na froncie Ligi Juniorów Starszych no ale cóż taka jest piłka i żeby grać o najwyższe cele to trzeba na to sobie zasłużyć wieloletnią pracą. Jestem pewien, że kilku zawodników ma przed sobą ciekawą przyszłość i tylko jeśli postawią na piłkę nożną to mają szansę kiedyś reprezentować barwy Legionovii w I drużynie seniorskiej”
WYNIKI SPARINGÓW:

Legionovia 95/96-Legion Warszawa (Liga Okręgowa) 8:4 Kowalski 3,Bułka 2,Banaszek Ł.,Banaszek M.,Wydra

Legionovia 95/95-Błyskawica Warszawa (Klasa A) 9:1 Kowalski 3,Bułka,Banaszek M.,Banaszek Ł.,Matyjasek,Bralski,Szymański

Legionovia 95/96-Legionovia ’98 (I Mazowiecka Liga Juniorów) 2:3 Banaszek Ł.,Koperkiewicz

Legionovia 95/96-Agape Białołęka (Klasa B) 6:3 Kowalski 4,Bułka 2

Legionovia 95/96-Sokół Serock (Liga Okręgowa) 2:1 Kowalski,Świtoń

Legionovia 95/96-Wkra Pomiechówek (Klasa A) 5:0 Kowalski 2,Świtoń 2,Koperkiewicz(kar)

Legionovia 95/96-Wisła Jabłonna (Klasa A) 6:2 Kowalski 3,Świtoń 2,Bułka

Legionovia 95/96-FC Płochocin (Klasa A) 4:1 Kowalski 2,Janicki,Chwiedczuk

Legionovia 95/96-Wisła Zakroczym (Klasa B) 4:1 Kowalski 2,Świtoń,sam.

Hutnik 95/96 Warszawa (II Mazowiecka Liga Juniorów)-Legionovia 95/96 0:11 Wroński 3,Janicki 2,Bułka 2,Szymański,Banaszek M.,Banaszek Ł.,sam.

Sokół II Serock (Klasa B)-Legionovia 95/96 1:2 Świtoń,Chwiedczuk
Facebook
Twitter
LinkedIn